AKP İstanbul adayı kim? AKP İzmir adayı kim? AKP adayları 2014

AKP İstanbul adayı kim? AKP İzmir adayı kim? AKP adayları 2014.29288
05.12.2013 / 13:26:47

AK Parti'nin İstanbul ve İzmir adayları kim olacak? Adaylar aslında belli ama açıklamayı Başbakan Erdoğan yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının mevcut başkan Kadir Topbaş olacağı açıklandı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti grubunda partisinin 15 belediye başkan adayını açıklamıştı.

KADİR TOPBAŞ'LA YOLA DEVAM DİYECEK

Erdoğan, yarın da İstanbul'da AK Parti'nin 23 belediye başkan adayını daha açıklayacak. İstanbul'da Başkan Kadir Topbaş'la 'Yola devam' diyecek olan Başbakan Erdoğan yarın 23 ilin daha başkan adayını açıklayacak.

İzmir adayı ise Binali Yıldırım olacak.

AK Parti'de 10 şehrin belediye başkan adayı daha açıklanıyor... Daha önce 32 şehrin belediye başkan adayını açıklayan Başbakan Erdoğan, dün de grup toplantısında 15 şehrin belediye başkan adayını kamuoyuyla paylaştı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul, Sakarya, Balıkesir, Kocaeli ve Bursa gibi büyükşehirlerin belediye başkan adaylarını 5 Aralık Perşembe günü Haliç Kongre Merkezi'nde açıklayacağını okumuştunuz.

5 ŞEHRİN DAHA ADAYI BELLİ OLDU

Haber7'nin haberine göre ÇanakkaleEdirneKırklareli, Tekirdağ ve Yalova belediye başkan adaylarını açıklıyor. Çanakkale'de AK Parti Milletvekili Mehmet Daniş, Yalova'da mevcut başkan Yakup Koçal, Kırklareli'de AK Parti Kırklareli İl Başkan Yardımcısı Selahattin Mimsolmaz, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Vali Yardımcısı ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Mustafa Yel ve Edirne'de ise Trakya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ahmet Günşen aday olarak belirlendi. Bu isimler yarın Başbakan Erdoğan tarafından duyurulacak.

Erdoğan, Marmara Bölgesi'nde yer alan bir diğer il olan Bilecik için mevcut başkan Selim Yağcı ismini açıklamıştı.

BURSA

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi arayarak adaylık için hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi telefonla hayırlı olsun dileğinde bulundu ve yarınki adaylık açıklaması için İstanbul'a davet etti. Bursa'dan çok sayıda partilinin deniz otobüsleriyle İstanbul'a adaylık açıklamasına gideceği bildirildi.

NİĞDE

Bugün öğle saatlerinde AK Parti Niğde Belediye Başkan Adayı Faruk Akdoğan'ın belirlendiği bildirildi. AK Parti Niğde İl Başkanlığı Faruk Akdoğan'ın adaylığının doğru olduğunu bildirdi.

Niğde'de AK Parti'nin 13 aday adayı arasında mevcut Başkan Akdoğan'ın seçilmesi de vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Başkan Akdoğan'ın adaylığını yarın İstanbul Haliç Kongre merkezinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağı öğrenildi.

Bu arada AK Parti'nin Yozgat Belediye Başkan adayının Kazım Aslan olduğu belirtildi.

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Kadir Topbaş olacağı açıklandı. Habertürk TV'nin haberine göre, 2 dönemdir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Topbaş, 30 Mart yerel seçimlerinde de İstanbul'da Ak Parti'yi temsil edecek isim oldu. CHP'nin kalesi İzmir'de Ulaştıma ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım, Yozgat'ta ise Kazım Aslan'ın aday gösterileceği ifade edildi.

KAZIM ASLAN KİMDİR?

İlk, orta ve lise eğitimini Yozgat'ta tamamlayan Kazım Aslan, 1982 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Doktora eğitimini Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Klinik Biyokimya ana bilim dalında, 1995 yılında tamamladı. Keşan Suluca Sağlık Ocağı Tabipliği, Keşan Verem Savaş Dispanseri Baştabipliği, Sorgun İlçe Sağlık Grup Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı 1.Sağlık Projesi Yozgat İl Koordinatörlüğü ve Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1994 yılında meslek icrasına ara vererek o yıl yapılacak olan yerel seçimlerde Refah Partisi'nden Yozgat Belediye Başkan adayı olarak siyasi çalışmalara başladı. Arslan Ardından bir süre daha serbest tabiplik yaptı. 1994 yılından itibaren yerel ve ulusal dergi ve gazetelerde (Marifet, Yozgat Gündem, Milli Gazete, Yenisöz) siyasi, güncel ve kültürel konularda günlük makaleler yazdı. 1995 genel seçimlerinde Refah Partisi'nden Yozgat Milletvekili seçilerek TBMM'de bulundu. TBMM Plan Bütçe Komisyonu ve Sağlık Komisyonu Üyeliklerinde bulundu. Refah Partisi'nin Anayasa Mahkemesi'nce kapatılmasının ardından 1998 yılında kurulan Fazilet Partisi'nde Yozgat Milletvekili ve GİK üyesi olarak görev yaptı. Fazilet Partisi'nin de 2000 yılında Anayasa Mahkemesi kararıyla kapatılmasının ardından yerine kurulan Saadet Partisi kurucuları arasında yer aldı ve GİK üyeliği ile parti Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu.

Kazım Arslan 2010 yılında parti içi meseleler sebebiyle parti genel başkanı ve diğer GİK üyeleri ile birlikte Saadet Partisi görev ve üyeliğinden istifa ederek Prof. Dr. Numan Kurtulmuş başkanlığında kurulan HAS Parti'nin kurucuları arasında yer aldı. HAS Parti GİK üyeliğinin ardından parti Genel Sekreterliğine getirildi ve Eylül 2012' de partinin Kurucular Kurulu kararıyla kapatılmasına kadar bu görevi yürüttü.

Kazım Arslan, HAS Parti ile AK Parti Bütünleşme sürecinin ardından Numan Kurtulmuş ile birlikte AK Parti'ye katılanlar arasında yer almıştır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*