AKP İstanbul mitingi nerede yapılacak? - İstanbul AKP mitingi saat kaçta?

AKP İstanbul mitingi nerede yapılacak? - İstanbul AKP mitingi saat kaçta?.33649
16.06.2013 / 09:20:02

AKP bugün bir miting daha düzenleyecek. Kazlıçeşme'de başlayacak mitingin saati de 18:00.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Başbakan Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı eylemlerinin mezhep çatışmasına kılıf yapılmak istendiğini söyledi. AK Parti’nin Sincan’da düzenlediği mitingde yüz binlere seslenen Erdoğan, “Alevi’nin Sünni’ye, Sünni’nin Alevi’ye üstünlüğü yoktur, olamaz.” dedi.  Başbakan, Gezi Parkı’ndaki eylemcilere de son kez çAğrı yaptı: “Şu anda orada duran kardeşlerim varsa lütfen orayı terk etsin. İyi niyetlilere, ‘terk edin’ diyorum. Çünkü orası illegal örgütlerin işgal mekânı değildir.”

AK Parti’nin ‘Milli İradeye Saygı Mitingleri’nden ilki Sincan’da yapıldı. Başbakan Erdoğan, Sincan Meydanı’nı dolduran yüz binlere seslendi. Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Başbakan, büyüyen Türkiye’nin birilerini rahatsız ettiğini söyledi. Gezi Parkı olaylarının, çıkarılmak istenen mezhep çatışmasına perde yapıldığını anlattı. Kendisini dinleyenlere ‘itidal ve sabır’ çağrısı yapan Başbakan, “Yapılanların hesabını 8 ay sonra sandıkta soracağız.” dedi. İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Oynanan oyunu gördünüz: “Benim milletimin kalp gözü açıktır. Kurulan tuzağı, oynanan oyunu  gördünüz. İşte bugün siz bu meydanda tek bir gönül olarak, tek bir yürek olarak o çirkin oyunu, o alçak tuzağı bozuyor, ‘millet burada’ diye tüm dünyaya haykırıyorsunuz.”

Suç işliyorsunuz: “Çapulcudan çok rahatsız olmuşlar. TDK’nın sözlüğünden aktarıyorum: ‘Düzeni bozma gayreti içerisinde olanlara çapulcu denir.’ Aynı zamanda kamu düzenini bozmaya çalışmak suçtur.”

İhanet şebekesini tanıyın: “Olayın aslı Gezi Parkı mı? Bunların hepsini daha sonra açıklayacağız. Bu işin kaynağı neresi bunları göreceksiniz. Bu iş dışarıda ve içeride koordineli olarak yürütülen bir projedir. Hepsi belgelerde. Bu ihanet şebekesini milletimin bilmesi lazım.”

Hesabı yargıda soracağız: “Bütün bu vandallıkların, şiddetin hesabını yargıda soracağız. Bunu takipsiz bırakmayacağız. Bu millete 27 Mayıs’ta bu oyunu oynadılar. 12 Eylül’de 28 Şubat’ta bu oyunu oynadılar. Hepsinin hesabını sandıkta sorduk. Bu hukuksuzluğun hesabını da 8 ay sonra sandıkta soracağız. Tahriklere kulak asmayacağız.”

CHP’li vekil eylemcilere para dağıttı: “Gezi Parkı olayında iş çevre duyarlılığının ötesinde çok farklı bir noktaya gitti. Orada illegal örgütler vardı. Milletvekilleri eylemcilere para vererek mezhep çatışması için her türlü tahriki yaptılar. Sosyal medyada yalan haber yapmak suretiyle millet tahrik edildi.”

Gezi Parkı siyasi bir operasyondur: “17 gündür bu medya bu siyasetçiler bu sosyal medya bilinçli şekilde meselenin aslını gizliyorlar. Israrla ‘ağaç’ diyerek, ‘çevre’ diyerek konuyu saptırmaya çalışıyorlar. Çevre hassasiyetini amacından saptırarak bu masum talebin arkasına sığınarak büyük bir siyasi provokasyonun peşinde oldular. Hesap çok başka, tuzak bambaşka.”

Kılıçdaroğlu’nun konuşması lazım: “Bunlar önce Reyhanlı’da 53 kardeşimizi şehit ettiler. Bu 53 şehidimizle ilgili de ileride konuşacağım. Şimdi sabrediyorum. Ama anamuhalefetin genel başkanının konuşması lazım. Şu anda 4 kişi tutuklandı. Şifre çözülüyor. CHP’nin milletvekilleri Suriye’ye niye gitti? Onları getirip götüren kim? Oyunun içinde oyunlar var. Hepsi yavaş yavaş çözülüyor. Bu daha başlangıç. Büyüyen Türkiye’nin itibarını düşürmek için bu adımlar atıldı. Reyhanlı saldırısını planlayan ve uygulayan, ayrıca başka saldırılara hazırlanan alçağın, CHP heyetini 2 kez Şam’a götüren Esed alçağıyla ilişkisi olduğunu tespit ettik.”

O tweet’in hesabını soracağız: “Taksim olaylarının başında bir sanatçı tweet attı. Diyor ki (Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş, sen hâlâ anlamadın mı) Eğer bu ülkede hukuk varsa sana bunun hesabını soracağız.”

Bu yola kefenle çıktık: “Milletçe oyuna gelmeyeceğiz. Tuzaklara düşmeyeceğiz. Türkiye’ye yönelik bu çirkin girişimler karşısında asla geri adım atmayacağız. Milletin tercihiyle oluşmuş Parlamento’ya, milletin oylarıyla iktidara gelmiş bir hükümete hiç kimse kastedemez. Biz bu yola kefenimizle çıktık.”

Mezhep oyununa gelmeyin: “Hiçbir etnik kökenin diğerine üstünlüğü yoktur. Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Abaza’sıyla tüm etnik unsurlar bu ülkede biriz, beraberiz. Yunus gibi, ‘Yaratılanı Yaradan’dan ötürü seviyoruz.’ Kimse kimseye üstünlük taslamasın. Hepsi Allah’ın kulu. Alevi’nin Sünni’ye, Sünni’nin Alevi’ye üstünlüğü yoktur, olamaz. Ama unutmayın bunu kaşıyanlar var. Bu oyuna ne olur gelmeyin. Zenginin fakire, fakirin zengine üstünlüğü yoktur. Çünkü biz öyle bir dinin mensubuyuz ki… Biz biriz, beraberiz, hep birlikte Türkiye’yiz. Birbirimize saygı, hoşgörü içinde inşallah geleceği inşa edeceğiz.”

Son kez uyarıyorum, orayı boşaltın: “Taksim Gezi Parkı’nda hâlâ kalan var mı bilmiyorum. Bakınız olay yargıdadır. Hâlâ orada durmanın bir anlamı yoktur. Yargı lehte de karar verse, İstanbul halk oylamasını yapar. Halk ‘ben o parkı korumak suretiyle bir şehir müzesi istiyorum’ derse biz halkımızın talebini yerine getiririz. İyi niyetlilere sesleniyorum; lütfen orayı artık terk etsinler. Çünkü orası İstanbullularındır. Orası illegal örgütlerin işgal mekânı değildir. Yarın (bugün) İstanbul mitingimiz var. Çok net söylüyorum; Taksim Meydanı boşaldı boşaldı, boşalmadığı takdirde artık bu ülkenin güvenlik güçleri orayı boşaltmayı bilir. Kendilerine anlattık, her şeyi söyledik. Ama birilerinin hala direndiğini gördüm. Sabah 10’00’da (dün için) karar açıklayacağız dediler, açıklamadılar. 15.00’te açıklayacağız dediler yine açıklamadılar. Bu devlet sizin oyuncağınız değil.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*