AKP Kazlıçeşme mitingi kaç kişi ile yapıldı? AKP İstanbul mitingi

AKP Kazlıçeşme mitingi kaç kişi ile yapıldı? AKP İstanbul mitingi.26705
17.06.2013 / 10:01:14

Dün gerçekleştirilen AK Parti Kazlıçeşme mitingi kaç kişi ile yapıldı? İşte Kazlıçeşme mitinginin ayrıntıları...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 1 milyon kişinin geldiği Kazlıçeşme Meydanı’nda "Milli İradeye Saygı" mitinginde konuştu. İşte konuşmadan satırbaşları: "Dün söyledim yine söylüyorum eğer Türkiye'nini fotoğrafını görmek isteyen varsa fotoğraf burada, uluslararası medya hadi bakalım bunu da gizle BBC, CNN hadi bunuda gizle, günlerdir dünyaya yalanlar söylediniz, bu millet sizin gözterdiğiniz gibi sabahlara kadar tencere tava çalan bir millet değil.

- Bugün sınav var ama bu insanalar gençlerimizi düşünmedi sabaha kadar tencerelere vurdu, cevrecilikte gürültü kirliliği de var. - Türkiye'de neler olduğunu merak eden varsa Kazlıçeşme'ye baksın, buradaki insanlar yıkıp yıkan değildir, Burada eleine molotof alan, yıkan, yağmalayanlar yok.

-Biz söyleyeceğimizi hukuka uygun yerlerde söyleriz, biz hukuku zorlamadık, asla zorlamayız, bana sanatçılar geldi onlarla görüşmeler yaptım.


-Bakın bir grubu kabul ettik onlara aynı şeyi söyledim, yargı ne karar verirse onu yapalım ama ona rağmen halk ne diyorsa referandumla o kararı verelim dedim.

Çoğu dediki güzel, tamam dedim ozaman gider gitmez söyleyin Gezi Parkı'nı boşaltsınlar, çünkü Gezi Parkı herkesin parkıdır. Boşalttınız boşalttınız yoksa bedeli ne olursa olsun Kılıçdaroğluna rağmen orayı boşaltacağız.

Şu anda Gezi Parkı boşaltıldı, Taksim meydanı boşaltıldı, belediyemiz orayı temizledi çiçeklendirmelerini yapıyor, çevreciler iş başında...

Kim çevreci AK Parti iktidarı... Bunların çevrecilikle falan alakası yok bunların dikili ağacı yoktur Türkiye'de...

Bugün yine çAğrı yaptılar saat 16'da meydana gelin dediler.

Aklı selime hitap ediyorum ey benim milletim ne olur bu oyuna gelmeyin.

Bu Başbakan'nınız İstanbul'da çöp dağlarını kaldıran İstanbul'u hava kirliğinden susuzluğundan kurtaran bir belediye başkanı oldu. Benden önceki CHP'li belediye başkanı döneminde çöp dağları vardı sussuzluk vardı. İki yakada İstanbul'un hava kirliğini kaldıran bir belediye Başkanıyım. Haliç'in nasıl koktuğunu biliyosunuz dimi Haliç'i o kokudan kurtaran Belediye Başkanı kim?

-İstanbul'daki hizmetlerimiz ortada, bu Başbakanınız İstanbul'da çöp dağlarını ortadan kaldıran susuzluğu gideren bir Başbakan, ahhh gençler özellikle 20 yaşındaki gençler hatırlamayabilir, onlara doğruları anlatmak lazım, İstanbul'a 180 km'den su getirdik.

-Haliç'i temizleyen kim? Bakın gelirken orda piknik yapan aileler gördüm, Allahım sana şükürler olsun.

-biz sabrederiz sükut ederiz ama hesabını gün gelir sandıkta sorarız. 28 Şubat'ı merhum Erbakan'dan önce darbeyi bu millete karşı yaptılar, hesabını sandıkta verdiler.

TÜRKİYE ÜZERİNDE OYUN KURANLAR HESABINI SANDIKTA VERDİ -

Biz sabrederiz sükut ederiz ama hesabını gün gelir sandıkta sorarız. 28 Şubat'ı merhum Erbakan'dan önce darbeyi bu millete karşı yaptılar, hesabını sandıkta verdiler.

-İstanbul demokrasiye sahip çıkıyor muyuz? Hukuka sahip çıkıyor muyuz? Milli iradeye sahip çıkıyor muyuz? Beraber miyiz? bir miyiz? -Medya bunu görün dostta düşmanda artık şunu anlasın Türkiye sadece Taksim'den ibaret değildir, Türkiye Kuğulupark'tan ibaret değildir, Türkiye Kasımpaşadır, Türkiye Mersin'dir, Rize'dir, Diyarbakır'dır, Türkiye 76 milyonun beraber yaşadığı büyük bir devlettir.

-Hiç kimsenin oyunu bize sökmez, hiç kimsenin çirkin tuzağı bize sökmez, Türkiye uluslararası medya kuruluşlarının üzerinde operasyon yapabileceği bir devlet değildir. Utanmadan şunu söylüyorlar; Arap baharı oldu Türkiye'de de Türk baharı başlıyor e bey gafil Türkiye Türk baharınız 3 Kasım 2002'de gördü.

AB PARLEMENTOSUNA KARARLARINI AYNEN İADE ETTİK -

AB Parlemantosu bir karar almış, siz kimsiniz ki bizle ilgili karar alıyorsunuz, biz o kararı aynen onlara İade ettik, eğer okadar samimiyseniz Yunanistan'da okadar şey oldu ne karar aldınız, İngiltere'de bunca olaylar oldu, Almanya'da bunca olay oldu ne karar aldınız? Avrupa ve beraber hareket eden yerli medyaya sesleniyorum; dürüst olun dürüst.


OTELLERİNDE EYLEMCİLERİ YATIRANLARDAN HESAP SORACAĞIZ

Yazılı ve görsel medyaya sesleniyorum; dürüst olun namuslu olun namuslu. Bu gerçekleri yazın. eğer Tayyip Erdoğan'dan dürüst olmamayı bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Bunlar bugüne kadar güdülen iktidarlara alışmıştı. İstedikleri gibi hükümet kuruyorlardı. İstediklerini indiriyorlardı. Türkiye'de bazı medya kuruluşları aynı oyunun içinde. Hepsi turnusol kağadı gibi ortaya çıktı. Faiz lobisi çok güzel ortaya çıktı. Taksim Meydanı'na 30 bin kumanyayı gönderenlerini de otellerde eylemcileri yatıranları da çok iyi biliyoruz. Eğer biz bunların hesabını sormazsak bu millet bizden hesap sorar.

    ÇAPULCU DEDİM RAHATSIZ OLDULAR YARASI OLAN GOCUNUR

10.5 yıldır iktidardayız. Şuraya özellikle dikkatleri çekmek istiyorum; yaşı 20 olan samimi gençler vardı. Onlar çekildi. Çapulcu dedim rahatsız oldular, TDK'nın çapulcu tanımını yaptım. Çapulcu kamnu düzenini bozanlara denir. Bunlar kamu düzenini bozmak isteyenler değil mi? Bunları görmeyecek miyiz? Biz gençlerimizin bunu bilmesini istiyoruz; 10.5 yıl önce polisin sınırsız güç kullanma hakkı vardı. Biz bunu sınırladık. Gözaltı sürelerini bizim kısaltmamıza rağmen polisin Toplumsal Olaylara Müdahalesi'ni hukuk çerçevesine almamıza rağmen bizi anlamak istememeleri mümkün değil. İşkenceye sıfır tolerasn dedik. Keyfiliğe yok dedik. Üstünlerin hukukundan hukukun üstünlüğüne geçişi biz sağladık.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*