AKP Kazlıçeşme mitingi saat kaçta? - İstanbul AKP mitingi 2013

AKP Kazlıçeşme mitingi saat kaçta? - İstanbul AKP mitingi 2013.9304
16.06.2013 / 10:07:11

AK Partililer, Kazlıçeşme mitingi için bütün hazırlıklarını tamamladı. İstanbul yolları bugün AK Partililerle dolu olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


İstanbul'da bugün Boğaziçi ve Haliç Köprüsü bir süre trafiğe kapatılacak. Kadıköy ve Zeytinburnu'nda da miting var. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre kentte bugün yapılacak 4 etkinlik için bazı yollar trafiğe kapatılacak. Yapılan açıklamaya göre ilk olarak Boğaziçi köprüsü trafiğe kapatılacak.

'Orijinal Kuzey Disiplin Yürüyüşü' nedeniyle saat 07.00'dan itibaren yürüyüş sona erinceye kadar kontrollü olarak trafiğe kapatılacak yollar şu şekilde belirtildi:

- Boğaziçi Köprüsü Kuzey Yol Anadolu'dan Avrupa Yakasına geçiş,
- Anadolu Yakası Altunizade D-100 köprü katılım ile Beylerbeyi ayağı köprü girişinden Boğaziçi Köprüsü Kuzey Yolu takiben Yıldız-Beşiktaş Kavşağına kadar olan güzergah trafiğe kapatılacaktır.
- Eski Kısıklı Caddesinden gelip D-100 Kuzey Katılım,
- Beylerbeyi D-100 Kuzey Katılım,
- Mahir İz Caddesi üzeri Altunizade Köprüsünden D-100 Kuzey Katılım,(Millet Parkı Önü)
- Tophanelioğlu Caddesi- Gold Bilgisayar Önünden Çevre Yolu D-100 Kuzey Katılım,
- Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadından Boğaziçi Köprüsü istikameti Otosan Köprüsüne gelmeden D-100 Güney Göztepe Köprü istikameti,
- Bostancı-Kozyatağı istikametinden gelip Otosan Köprüye gelmeden D-100 Kuzey'e katılım,
- Kadıköy'den gelip D-100 Güney Otosan Köprü altından Boğaziçi Köprüsü Kuzeye katılımlar trafiğe kapatılacaktır.

HALİÇ KÖPRÜSÜ DE KAPALI
Geleneksel Kadir Has Üniversitesi Altın Boynuz Ödüllü Liselerarası ve Büyükler 10.Yıl Yol Koşusu nedeniyle de saat 07.30'dan itibaren koşu sona erinceye kadar ise Unkapanı-8 Mayıs Kavşağı arası Balat Sahil Yolu gidiş ve geliş güzergahı ile bu güzergaha çıkan cadde ve sokaklar, Haliç Köprüsünden Ayvansaray'a İnişler (Kuzey-Güney) trafiğe kapatılacak.

KADIKÖY'DE MİTİNG
Kadıköy İskele meydanı'nda düzenlenecek "Deniz Gezmiş ve Arkadaşlarını" anma mitingi nedeniyle de saat 13.00'dan itibaren kapatılacak yollar şu şekilde sıralandı:

-Rıhtım Caddesi tamamen trafiğe kapatılacak.
-Boğa meydanından Rıhtım caddesine kadar tüm yol trafiğe kapatılacak.
-Söğütlüçeşme caddesinden rıhtıma inen ara sokaklar.

ZEYTİNBURNU'NDA MİTİNG
Zeytinburnu Kazlıçeşme Meydanı'nda da düzenlenecek "Kutlu Doğum Etkinliği" nedeniyle saat 14.00'dan itibaren kapatılıcak yollar şu şekilde açıklandı:

-Onuncu Yıl Caddesinde Abay caddesine giriş
-Kazlıçeşme Demiryolu Altgeçidinden Zakirbaş sokak kapatılacak Kazlıçeşme istikametine akım verilmeyecek
-Zeytinburnu Belediye Yanı varyant .başından akım kesilerek Abay Caddesi kapatılacak
-Onuncu YIl caddesi gerektiğinde trafiğe kapatılacak

Ankara'daki Milli İradeye Saygı Mitingi'nde konuşan Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili olarak "Bu, içerden ve dışardan koordineli biçimde yürütülen bir süreçtir. Bütün belgeler elimizde' diye konuştu

Başbakan Tayyip Erdoğan, Taksim'de başlayan ve 19 gündür devam eden olaylar için "Bunların hepsi misilleme" dedi. Elinde belgeler olduğunu ve sürecin içeride ve dışarıda koordineli bir şekilde yürütüldüğünü dile getiren Erdoğan, "Bu ihanet şebekesini milletimize açıklayacağız" diye konuştu. "Bizi hiçbir güç korkutamaz" mesajı veren Erdoğan, Gezi Parkı ile ilgili "Siz boşaltmazsanız, bu ülkenin güvenlik güçleri orayı boşaltmasını bilir" dedi. Ankara Sincan'da 'Milli İrade'ye Saygı' mitinginde konuşan Erdoğan şu mesajları verdi:
Biz 10,5 yıldır milletimizin her kesimi ile Türkiye'yi ekonomide demokraside hak ve özgürlüklerde dünyanın en ileri ülkelerinden olması mücadelesini verdik. Herkese biz el uzattık. Birileri bize yumruk uzattı. Yumruk uzatanla tokalaşırmı? Ne yazık ki bunun talihsizliği içerisinde bugün buradan yola çıktık. Sincan'da başladık. Bu aynı zamanda Mart 2014 seçimleri kampanyasının ilk adımıdır.
İşte Türkiye manzarası bu. Bu manzarada kavga yok. Bu manzarada yakıp yıkmak yok. Demokrasinin, hukukun, milli iradenin sesini duymak isteyen Ankara'ya gelsin. Sessiz yığınların sesini Ankara'dan işitsin
Tüm tuzakları altüst eder, tüm direnişleri bastırır, oyunları bozarız. Biz duada yakarışımız ile direniriz. Sabrederiz. 27 Mayıs'ın, 12 Eylül'ün, 28 Şubat'ın karanlığını böyle bir direnişle aştık.
Çapulcudan çok rahatsız olmuşlar. Dedim ki 'Düzeni bozma gayreti içerisinde olanlara çapulcu denir'. Aynı zamanda kamu düzenini bozmak suçtur. Eğer laik demokratik hukuk devleti içerisindeysek bunlara uyacaksın.
12 parti teşkilatımız yakıldı. Sana ne yaptı? Hani demokrasi, hak, hukuk diyordunuz? Başta Taksim Meydanı olmak üzere sesleniyorum. Sizin demokrasi anlayışınız bu mu? Bunların hepsi misilleme bunları belgeleri ile açıklayacağız. Bu iş dışarıda ve içeride koordineli ilerleyen bir süreçtir. Bu ihanet şebekesini milletimize açıklayacağız.
Başörtülü bayan araba sürüyor arabasına vuruyorlar. Saldırıyorlar taciz ediyorlar. Başörtüsünü alıp 6 aylık çocuğunu tekmeleyip yerlerde sürüyorlar. Sizin özgürlük anlayışınız bu mu?
Bize nasıl bir oyun oynadıklarını tuzak kurduklarını çok iyi görmenizi istiyorum. Bu medya, siyasetçiler, sosyal medya işin aslını gizliyor. Çevre hassasiyetini amacından saptırarak büyük bir tertibin içerisinde oldular.
Taksim olaylarının başında bir sanatçı çıktı bir tweet attı. Diyor ki 'Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş sen hala anlamadın mı?' Eğer bu ülkede hukuk varsa sana bunun hesabını soracağız. Bu itiraftır.
Taksim boşaldı boşaldı, boşalmadığı takdirde bu ülkenin güvenlik güçleri orayı boşaltmayı bilir. Geldiler kabul ettik. Herşeyi söyledik. Bana söyledikleri tamam madem ki plebisit yapacaksınız. Çoğunluk dedi ki ne kadar güzel. Kararı 10'da açıklayacağız dediler açıklamadılar. 3'te açıklayacağız dediler açıklamadılar. Bu devlet sizin oyuncağınız değil. 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*