AKP MKYK toplandı

AKP MKYK toplandı.11809
  • Giriş : 10.10.2008 / 15:05:00

MKYK öncesinde, AKP'lilere 'Orgeneral Babaoğlu istifa etmeli mi?' sorusu soruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

AK Parti Genel Merkezi'ndeki toplantı saat 14.40'ta başladı.

Bazı MKYK üyeleri toplantı için AK Parti'ye gelişlerinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

TAKVİYE ÖZEL TİM

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Diyarbakır'da gerçekleşen saldırı olayıyla ilgili bir soru üzerine ''Şu anda 3 kişi olayla ilgili gözaltında. Kendi beyanları da var. Bir kişi üzerinde çalışma sürüyor'' diye konuştu.

Bakan Atalay, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesine gönderilen takviye özel tim mensuplarına ilişkin soruya da ''Biz özel harekatta eğitim veriyoruz. Bu sene beş yüz küsur özel hareket için yeni mezunlardan eleman almıştık. Onların eğitimi sürüyordu. Onlar şu anda eğitimlerini bitirdiler. Görev yerlerine, değişik yerlere gidecekler'' yanıtını verdi.

Atalay, ''Özel timin görev alanları nasıl olacak, askerle birlikte mi görev yapacaklar?'' sorusu üzerine, ''Zaten özel harekat elemanlarımız Türkiye'nin değişik yerlerinde görev yapıyorlar. Yeni bir şey değil yani. Şu anda biraz daha sayıyı arttırıyoruz ve takviye ediyoruz'' diye konuştu.

BABAOĞLU İSTİFA ETMELİ Mİ?

''Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu sizce istifa etmeli mi?'' sorusuna da Atalay, ''O konuda benim söyleyecek bir şeyim yok'' karşılığını verdi.

Genel Başkan Danışmanı, Amasya Milletvekili Akif Gülle de Orgeneral Babaoğlu ile ilgili soruya, ''Bizim için en önemli konunun 'Ne yapmalı?' olması icap eder. 'Ne yapmalı' dendiğinde de şu anda şehit kanları akıyor. Akan şehit kanlarımızla alakalı ne yapmalı? Konuşmamız gereken konu da bu, üzerinde durmamız gereken konu da bu, yorum yapmamız gereken konu da bu. Bu günler için başka bir konunun olması uygun bulmuyorum'' yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*