AKP'nin adayları 2014 - AK Parti'nin adayları - AKP adayları 2014

AKP'nin adayları 2014 - AK Parti'nin adayları - AKP adayları 2014.11567
29.11.2013 / 14:51:54

Başbakan Erdoğan bugün AK Parti Gaziantep adayı için de açıklama yapacak. Erdoğan şuan konuşma yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarını ana sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bu arada AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı’na üye bir grup kadın, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a yönelik hareketini Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi önünde protesto etti. Genç'i istifaya davet eden kadınlar, CHP yönetimini göreve çağırdı.

CHP’li Genç’in Emine Erdoğan’a yönelik hareketini protesto etmek isteyen AK Partili kadınlar, CHP Genel Merkezi önünde toplandı. Kadınları fark eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, yanındaki bir grup partiliyle yanlarına indi. Tekin, AK Partilileri çay içmeye davet etti. Bazı partili kadınlar, AK Parti rozetini gören görevlilerin kendilerini içeri almadığını anlattı. Parti görevlilerinin hata yaptığını söyleyen Tekin, “Çay kahve içirebiliriz” davetini yineledi.

Sürpriz misafirleri olduğunu kaydeden Tekin, “Misafirperver bir ülkenin yurttaşlarıyız. İnsanların en doğal, en demokratik haklarıdır. Bunları kullanması gerekiyor. Sadece bu alanda değil her alanda kullanması gerekiyor.” dedi. Tekin, yaşanan olayla ilgili AK Partili kadınlara, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuyla ilgili bir açıklama yaptığını hatırlattı. Demokratik hakların Türkiye’nin dört bir tarafından kullanılması gerektiği inancında olduklarını söyleyen CHP’li Tekin, “Yani bu haklar sahipler, ama bir başka siyasetçinin kadın bedeni üzerinde aynı protestoyu hak görmeyenleri de şiddetle kınıyorum.” diye konuştu. KARA: CHP SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRSİNGrup adına açıklama yapan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yıldız Kara, Kamer Genç’in Emine Erdoğan’a yönelik hareketini hatırlattı.

CHP’li vekilin bu davranışının hem insani değerlerle hem de ahlaki değerlerle örtüşmediğini belirten Kara, “Bu ölçüsüz ifadeler henüz bir gün önce Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'ndeki uyarı ve temennilere de ters düşmektedir. Kalpleri ve vicdanları kararmış böyle insanlara hiçbir söz ve kanun tesir etmemektedir. Emine Erdoğan’a yapılan bu saldırı onun şahsında milletimizin tüm annelerine ve tüm kadınlarına yapılmış hakarettir.” dedi. Meclis çatısı altında bulunan Kamer Genç’e bu davranışın yakışmadığını ve bu kez kendi sınırlarını da aştığını söyledi.

Genç’in uluslararası bir platformda Türkiye’nin imajını zedelediğini belirten Kara, “Japon Milli Günü münasebetiyle düzenlenen gecede bu milletvekilinin kadınlarımızı derinden yaralayan, hiçbir ahlaki ve siyasi görüşe sığmayacak saldırısını nefretle kınıyoruz. CHP parti yönetimini de sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz.” şeklinde konuştu. Yapılan açıklama diğer partili kadınlar tarafından alkışlandı. 'Kamer Genç istifa' sloganları atan partililer daha sonra buradan ayrıldı. 

Bu arada üyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, parti olarak Meclis'teki anayasa komisyonunu 'anayasa yapmama komisyonu olarak nitelendirdiklerini belirterek, "Çünkü siz dört parti, eşit üye, oy birliği kararı dediğiniz zaman 'zaten ben anayasa yapmayacağım' diyorsunuz." dedi.

Sivas'a giderken partisinin Yozgat il teşkilatını ziyaret eden, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, burada gazetecilere gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.Ülkede iki yıldır milletin yeni anayasa diye oyalandığını vurgulayan Destici, "Eylül darbecileri, beşli konsey çete geldi ihtilali yaptı, iki yıl içerisinde anayasayı yaptı ve üçüncü yılda sivillere iktidarı terk etti, gitti. 30 yıldan fazla oldu ülkeyi siviller yönetiyor. Onların iki yılda yaptığını maalesef sivil iktidarlar yapamadı." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*