'AKP onurlu dış politikadan uzaklaştı'

  • Giriş : 30.11.2006 / 00:00:00

DSP Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Erçelebi, hükümetin dört yıl boyunca dışarıda "ver kurtul" politikaları izleyerek, Atatürk döneminden bu yana uygulanan onurlu dış politikadan uzaklaştığını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DSP Denizli İl Yönetimi, Manisa'nın Salihli ilçesinde 3 Aralık Pazar günü yapacağı miting dolayısıyla Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde (DGC) bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Erçelebi'nin yanı sıra İl Başkanı Özkan Fidan, Merkez İlçe Başkanı Ekrem Abalı ve parti il yöneticileri katıldı. Erçelebi, AK Parti iktidarının uyguladığı ekonomik politikalarla halkı mağdur ettiğini söyledi.

Türkiye'nin iç ve dış politikada başarılı olması için DSP iktidarının başa gelmesi gerektiğini söyleyen Erçelebi, "Ülkemizi dört yıldır yöneten AK Parti iktidarının sonu göründü. Hükümet, dört yıl içinde ülkenin borcunu ikiye katladı. Özelleştirme adı altında Türkiye yabancı şirketlere peşkeş çekiliyor." dedi.

DSP'nin ilk seçimde iktidara gelerek hükümetten hesap soracağını öne süren Hasan Erçelebi, Kıbrıs başta olmak üzere dış politikalarda tavizler verildiğini söyledi.

Konuşmasında DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ı da eleştiren Erçelebi, Ağar'ın PKK ile ilgili söylediği, "Dağda terör yapacaklarına, ovada siyaset yapsınlar" sözünü örgütün siyasileşmesi için atılan bir adım olarak değerlendirdi. Erçelebi, "Devlet öldürmeyi değil, yaşatmayı düşünmelidir diyenler, dönüp geçmişine bakmalıdır. Sayın Ağar, Denizli'de miting yapmadan önce asri mezarlıktaki şehitliğimizi ziyaret etsin." ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious