AKP son hafta sürprizi geliyor

  • Giriş : 16.07.2007 / 09:03:00

AK Parti'nin İstanbul Milletvekili adayı Prof. Dr. Edibe Sözen, kampanyada son hafta sürprizi yapacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TV NET'de Alev Dilsiz'in konuğu olan Edibe Sözen, seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başbakan Erdoğan'ın siyasi ikna kabiliyetinin çok yüksek olduğunu kaydeden Sözen, seçimden zaferle çıkacaklarına inandığını ifade etti. AK Parti'nin seçim kampanyasının çok başarılı geçtiğini belirten Sözen, kampanya kapsamında son hafta içinde sürpriz yapacaklarını söyledi.

Diğer partilerin seçim kampanyasını da bir iletişim bilimci gözüyle incelediğini ifade eden Sözen, "Açıkçası diğer siyasi partilerin kampanyasını beğenmedim. Toplumsal projesi olmayan partilerin toplumsal mesajı da olamaz zaten. Bundan dolayı diğer siyasi partilerin söylemlerini ayırımcı ve antidemokratik buluyorum" diye konuştu. Kampanyaların Türkiye'nin gerçeğini yansıtmadığını ifade eden Sözen, "Neticede bu kampanyaların başarılı olup olmadığına halk karar verecek"dedi.

Sözen, CHP'nin "Cumhuriyet Kazanacak" şeklindeki afişine de tepki göstererek, "Cumhuriyet zeten 1923'te kazandı. Ayrıca Cumhuriyet hiçbir partinin tekelinde değil" şeklinde konuştu.

YENİ ŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious