AKP Uşak Kongresi yine ertelendi

AKP Uşak Kongresi yine ertelendi.9046
  • Giriş : 01.07.2009 / 18:34:00

AK Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Nuri Demir, 5 Temmuz Pazar günü yapılması planlanan Uşak 3. Olağan İl Kongresi'nin, genel merkez tarafından tarih belirtilmeden ertelendiğini duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Demir, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, AK Parti 3. İl Kongresi ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını, ancak bugün genel merkez tarafından kongrenin tarih belirtilmeden ertelendiğini bildirdi.

Başkanlık için başvurular sürdüğü sırada kongre erteleme haberini aldıklarını, parti içi birlik ve beraberlik sağlanamadığı için kongrenin ertelendiğini dile getiren Demir, şunları kaydetti:

''AK Parti'de kongre süreci devam ediyor. Genel merkezde geçtiğimiz hafta Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Uşak İl Başkanlığı için aday olmayı düşünen kişilerle bir görüşme yaptı. Bu görüşmenin ardından adaylara Hilmi Alper ismi çevresinde birleşilmesi telkininde bulunuldu. Önceki gün Fatih Özdemir, genel merkezin tavrına rağmen adaylık açıklaması yaptı. Bu durum elbet çok şık olmadı. Genel merkeze rağmen aday olmak, parti içerisinde birlik ve beraberliğin sağlanamadığı düşüncesini doğurdu. Yapılan değerlendirmenin ardından genel merkezimiz, Uşak İl Kongresini tarih belirtmeden erteledi. Görüşmelerimiz sürüyor. Partimiz, her türlü sorunun üstesinden gelebilecek güçtedir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*