AKP ve MHP İl başkanları birbirine girdi

AKP ve MHP İl başkanları birbirine girdi.11052
  • Giriş : 01.06.2009 / 23:20:00
  • Güncelleme : 01.06.2009 / 22:20:47

MHP: "Yandaşlarına çıkar sağlıyor" AKP: "Bak şu konuşana, sen önce kendi pisliğini temizle."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kayseri'de AK Parti ve MHP'li il başkanları arasında yaşanan söz düellosu, birbirlerine ait belgelerin ve adli kayıtların ortaya çıkmasıyla daha da alevlendi. MHP İl Başkanı Korkmaz, "AK Parti İl Başkanı yandaşlarına çıkar sağlıyor" derken, AK Parti İl Başkanı Cabat ise, "Bak şu konuşana, sen kendi pisliğini temizlemeden başkasına çamur atma" dedi.

Cabat, MHP'li İl Başkanı Korkmaz'ın "Özel evrakta sahtecilik yapmak ve resmi ihaleye fesat karıştırmak" suçlarından ağır cezada yargılandığını açıkladı.

AK Parti İl Başkanı Mahmut Cabat, son günlerde MHP İl Başkanı Süleyman Korkmaz'ın sırf gündemde yer edinebilmek adına şahsını hedef alan asılsız mesnetsiz açıklamalar yaptığını söyledi. Cabat, "Bak şu konuşana! Şahsım ve çalışma arkadaşlarıma yönelik asılsız ve mesnetsiz dedikoduları yapan MHP İl Başkanı Süleyman Korkmaz, (Özel evrakta sahtecilik yapmak ve resmi ihaleye fesat karıştırmak) suçlarından ağır cezada yargılanmaktadır. (Yavuz hırsız ev sahibini bastırır) misali kendi dolandırıcılığını örtbas etme çabası içerisinde bizlere iftira atmaktadır" dedi.

Cabat, "Seçimlerden sonra uğradıkları hezimetle dut yemiş bülbüle dönen insanlar, her ne hikmetse kendi gözlerindeki merteği görmeyip, bizimle uğraşma gayreti içerisine girmişlerdir. Özellikle il kongremizin yaklaştığı şu günlerde Sayın Korkmaz'ın şahsımı ve çalışma arkadaşlarımı hedef alan bu asılsız ve mesnetsiz, çirkin sözlerinin altında kendi pisliğini örtme çaba ve gayretleri vardır. Dürüstlük timsali Korkmaz şu anda Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaktadır. Neden mi? Söyleyeyim, özel evrakta sahtecilik yapmak ve resmi ihaleye fesat karıştırmak suçlarından" şeklinde konuştu.

AYNAYA BAKSIN

"Biz 2 dönemdir iktidarda, dört dönemdir de belediyelerde, başımız dik, alnımız ak hizmet ediyoruz" diyen Cabat, "Bugüne kadar ne bir özel evrakta sahtecilik yaptık, ne de resmi ihaleye fesat karıştırdık. Ne de elimizdeki imkânları birilerine peşkeş çektik. Sayın Korkmaz bizi eleştirene kadar önce aynaya dönüp kendine bir baksın. Bizim veremeyecek hiçbir hesabımız yok. Bunlar kendi iktidarları döneminde yaptıklarını bizim de yapmamızı bekliyorlar. Ancak beyhude beklerler. Biz her zaman olduğu gibi AK kadrolarla hiçbir sahteciliğe ve yanlışa bulaşmadan doğru bildiğimiz hizmetimizi yapmaya devam edeceğiz. Sayın Korkmaz'ın Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki bu davasını da sonuna kadar takip edip, çok değerli kamuoyu ile gelişmeleri paylaşacağız."

AKP'Lİ BAŞKAN İKTİDAR GÜCÜNÜ KULLANARAK YANDAŞLARINA ÇIKAR SAĞLIYOR

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Süleyman Korkmaz ise, AK Parti İl Başkanı Mahmut Cabat'ın iktidar gücünü kullanarak yandaşlarına pirim sağladığını ileri sürdü. Korkmaz, AK Parti İl Başkanı Mahmut Cabat'a, kanuni yeterliliğinin ve lisansının tartışmalı olduğunu ileri sürdüğü Anadolu Geri Dönüşüm Tesisi'nin Çevre Bakanlığı'nın kriterlerine uyup uymadığını sordu.

BU SORULARA CEVAP VERSİN

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Süleyman Korkmaz konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi, "AKP İktidarının yandaşlarına kol kanat germe anlayışı ile yine karşı karşıyayız. AKP İl Başkanı Mahmut Cabat'ın yakınlarından bazı kişilere ait olduğu söylenen Anadolu Geri Dönüşüm Tesisi'nin, kanun önünde gerekli koşulların haiz olduğu tartışmalı olan dönüşüm lisansını, iktidar gücünü kullanarak zoru kolay ettiği görülmektedir. Görülen o ki sayın Cabat için iktidarın yandaşlarına uyguladığı kolaylaştırma yöntemiyle madencilikten geri dönüşüm işine geçiş mi olmuştur acaba? İktidar gücünü kullanarak halktan bir adım önde hareket etmeyi şiar edinmiş olan AKP İl Başkanının Kayseri halkının merak ettiği şu sorulara cevap verme zorunluluğu vardır.
-Her firma ya da girişimcinin taşıma lisansı alması çok zor iken kendileri nasıl lisans aldılar acaba?

-Taşıma lisansı alınmış olmasına rağmen taşıma araçları Çevre Bakanlığı'nın ortaya koyduğu kriterlere ve kanunlara ne kadar uydundur?
-Geri dönüşümü yapılmış olan ürünlerin hijyenik ve kimyasal açıdan sorunları var mı?

-Çevre Bakanlığı yetkilerini bu konuda sanayici üzerinde baskı unsuru olarak kullanıyor musunuz?

-Geçtiğimiz günlerde Çevre İl Müdürünün apar topar emekliliğinin istenmesinin bu konularla ne kadar alakası vardır?

-Kurulan geri dönüşüm tesisi gerekli kriterleri içeriyor mu?

Eğer ki bu sorular anlamlı şekilde kanun ve yönetmelikleri ile cevap bulamazsa, bilinmelidir ki; yandaşlarına sektör servis etme yöntemini bir kez daha göreceğiz.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz, şahısların işletme kurma haklarının olduğunu biliyoruz. Ancak kanun önünde herkes eşit olmalıdır. Daha önce de belirttiğimiz gibi Milliyetçi Hareket Partisi, her zaman yanlışların karşısında olacaktır."AKP ve MHP'li il başkanları birbirine girdi

HABERTÜRK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*