AKP yanlış yaptı

  • Giriş : 22.04.2007 / 00:00:00

Partinin en üst karar organı MKYK, aday belirleyeceğine bu işi Erdoğan'a bıraktı. O zaman MKYK'ya ne gerek var

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AKP Ankara Milletvekili Ersönmez Yarbay, Cumhurbaşkanı seçim sürecinin 6. gününe gelinmesine rağmen hiçbir adaylık başvurusu yapılmadığı için aday olduğunu söyledi. Yarbay, adaylık başvurusunun ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

DANIŞMA ORGANI MI?
Partimizin en üst organı olarak MKYK'nın aday belirlemesi gerekirken, bu yetkisini Genel Başkana devretti. Daha önce milletvekili ve belediye başkanı adayları belirlenirken de aynı şeyi yapmıştı. O zaman MKYK'ya ne gerek var? MKYK, merkez danışma organı gibi çalışıyor. MKYK'nın bu tavrından sonra aday OLMAYA karar verdim. Muhalefetin görevi iktidara karşı aday çıkarmak. Ancak özellikle anamuhalefet partisi seçimden kaçmak için mazeret üretmekle meşgul.. Özgüvenlerini yitirmişler, umutlarını kaybetmişler. Böyle bir muhalefete halk da destek olmaz. Bu seçim sürecini iyi kullanmalıydılar. Nasıl bir Cumhurbaşkanı konusunda adaylarını ortaya koymalıydılar. Ama bu yapılmadı.

HAKETMİYOR
Ben şimdi sezonu başlatmış oldum. Biri muhalefetten, diğeri iktidardan 2 aday olursa, adaylığımı geri çekerim. Hiç aday olmazsa, tek adayla kalırsa Meclis, o zaman adaylığımı çekmeyeceğim. 73 milyonluk bir ülkede tek aday tehlikesine karşı tedbir alıyorum. Böyle bir durum, 3. Dünya ülkesinde, Mısır'da, Suriye'de olur. Türkiye bunu hak etmiyor..

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious