AKP yerel seçim kampına giriyor

AKP yerel seçim kampına giriyor.13932
  • Giriş : 05.11.2008 / 20:36:00

AKP’nin her 6 ayda bir yapılan Kızılcahamam kampı 28-30 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kampın ana gündem maddesini Mart 2009'da yapılacak yerel seçimlerle ilgili hazırlıklar, aday profilleri ve seçim stratejileri oluşturacak.

AKP MYK önceki gün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantıda tepkilere neden olan doğalgaz zammı, Başbakan Erdoğan'ın olaylara neden olan Güneydoğu gezisi ve 28-30 Kasım tarihleri arasında yapılacak Kızılcahamam kampının gündem maddeleri değerlendirildi.

Toplantının başında Erdoğan, Diyarbakır, Tunceli ve Hakkari'ye yaptığı olaylı gezi konusunda milletvekillerinin bilgilendirdi. Güneydoğu'da yaşanan gerginliğin DTP eksenli olduğunu bir kez daha dile getiren Erdoğan'ın, yaşanan olayların görüntüsünün kamuoyu tarafından ve özelikle Güneydoğu'da yaşayan halk tarafından hoş karşılanmadığını, bu görüntünün DTP'ye eksi puan olarak yansıdığı görüşlerini dile getirdiği kaydedildi.

MYK toplantısında rutin hale gelen ve her 6 ayda bir yapılan Kızılcahamam kampının da 28-29-30 Kasım tarihleri arasında yapılması kararlaştırıldı.

Kampın ana gündem maddesi ise Mart 2009'da yapılacak yerel seçimlerle ilgili hazırlıklar, belediye başkanlığı için adayların profilleri, seçim sloganları ve seçim stratejisi tartışmaları olacak.

Toplantıda büyük tepkilere yol açan doğalgaza yapılan zam da değerlendirildi. Başbakan kurul üyelerinden gelen zam eleştirilerine, bu zammın sistematik bir biçimde yapıldığını anlattığı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*