AKP'de bayram harçlıkları ne kadar?

AKP'de bayram harçlıkları ne kadar?.15651
  • Giriş : 02.10.2008 / 06:16:00
  • Güncelleme : 02.10.2008 / 00:44:26

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, bayramlarını tebrik ettiği Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'dan 5 YTL, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'dan 20 YTL harçlık aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TBMM Genel Kurulu'nda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yaptığı konuşmadan sonra AK Parti Meclis Grubu basına kapalı olarak toplandı. Toplantı öncesinde Meclis kulislerinde milletvekilleri arasında keyifli sohbetler yaşandı. Uzun süredir görüşemeyen milletvekilleri birbirleriyle bayramlaşırken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, bayramlaştığı bakanlardan harçlık istedi. Kuliste Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ı gören Tanrıverdi, şakadan Bakan Çağlayan'ın elini öpmeye çalıştı. "Hiç el öptürmedik bugüne kadar" diyen Bakan Çağlayan, cebinden 20 YTL çıkartarak Hüseyin Tanrıverdi'ye verdi.

Tanrıverdi, "Sanayi Bakanı'nın elini öptüğünüz zaman alacağımız para bu kadarmış görüyorsunuz" diyerek aldığı parayı gazetecilere gösterdi. Gazetecilerin, "Yanlış bakanın elini öpüyorsunuz. Para kaynağı Maliye Bakanı'dır. Onun elini öpün." demesi üzerine Hüseyin Tanrıverdi, Maliye Bakanı ile de bayramlaştığını ve ondan 5 YTL para aldığını söyledi.

Tanrıverdi, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'dan aldığı 5 YTL'yi de gazetecilere gösterdi ancak aldığı paraları Unakıtan ve Çağlayan'a iade edeceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*