AKP'de ''Kurtlar Vadisi'' çatlağı

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

AKP’li bakan, parti yöneticisi ve vekiller Kurtlar Vadisi-Terör dizisinin yayından kaldırılmasına ortak bir tavırla destek verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Rambo, Terminatör türü filmlerin yayınlanmasını örnek göstererek karşı çıktı.
AKP’lilere, partinin il başkanları toplantısında Kurtlar Vadisi-Terör dizisinin kaldırılmasına ilişkin görüşleri soruldu. AKP’lilerin görüşleri şöyle:

GÖRÜŞLER

.Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin: “Bugün Kurtlar Vadisi’ne daldı bakıyorum basın. Türkiye’nin en önemli gündemi şu anda bu mu?" .Devlet Bakanı Beşir Atalay: “Dizinin kaldırılması sansür değil. Televizyon yayınlarının denetlenmesiyle ilgili de bir süreç var. Tabi RTÜK denetleyici ve düzenleyici bir kuruluş.
.AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat: “Sansür değil. Eğer çocuk pornosunu yasaklamak sansürse o da bir sansürdür.
.AKP Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar: RTÜK’teki işleyişi bilemem ama ben bir sade vatandaş olarak o dizinin çok doğru bir dizi olmadığını, çocuklarımızın, gençlerimizin üzerinde etkisi olduğunu biliyorum. Dolayısıyla kaldırılması yerindedir.
.AKP Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin: “Bunu sansür olarak görmüyorum. Ben kendi çocuğumdan biliyorum. 10 yaşında oğlum var benim. Bunun gibi gençleri ve ergenlik dönemindeki çocuklarımızı çok ciddi anlamda etkilediğini biliyorum.

RAMBO TEKRAR TEKRAR GÖSTERİLİYOR

.Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener: “Rambo, terminatör türü, tipi, çok daha ağır şiddet içeren yayınlar serbest. Bir kez değil, hatta tekrar tekrar kanallarda gösteriliyor. O zaman şu tartışılır. Herkese veya tüm filmleri, tüm dizileri eşit zamanlı, aynı sisteme tabi tutacak bir sisteme ihtiyaç var mı?" (ANKA)

Anketimize 762 bin kişi katıldı

"Kurtlar Vadisi Terör Dizisi yayından kaldırılsın mı?" anketimize 762 bin kişi katıldı. Anketimize katılanlardan 640 bin kişi dizinin yayından kaldırılmaması yönünde oy kullandı. Dizinin yayından kaldırılmasını destekleyenlerin verdikleri oy sayısı ise 122 bin oldu.
Dizinin yayından kaldırılması ile ilgili görüşlerinizi yeni anketimizde belirtebilirsiniz

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious