AKP'de şok! Dengir görevden alındı

AKP'de şok! Dengir görevden alındı.11865
  • Giriş : 08.11.2008 / 01:00:00
  • Güncelleme : 08.11.2008 / 01:08:47

AKP'de en tepesinde deprem! Partinin ikinci adamı görevden alındı.. İkinci adam artık Abdülkadir Aksu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AKP'de ikinci deprem. Adı yolsuzluğa karışan Şaban Dişli'nin ardından, Dengir Mir Mehmet Fırat görevinden alındı.

Neden istifa etti.. Fırat'ın ekranlardan verdiği cevabı okumak için lütfen tıklayınız...

DİŞLİ'NİN YERİNE GEDİKLİ GELDİ

İçişleri eski Bakanı Abdülkadir Aksu AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı'na atandı, Bülent Gedikli'nin de Şaban Dişli'den boşalan Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na getirildi.

İKİNCİ ADAM YİNE GÜNEYDOĞU'DAN

İstifa eden Dengir Mir Mehmet Fırat'ın yerine eski İçişleri Bakanı AKP Diyarbakır Milletvekili Abdulkadir Aksu getirildi. Aksu da halefi Fırat gibi Güneydoğu Andolu bölgesini temsil ediyor. Bir önceki dönem İçişleri Bakanlığı koltuğunda oturan Aksu'ya 60. Hükümet döneminde bakanlık görevi verilmemesi 'kızağa alınma' olarak değerlendirilmişti. Ancak, Aksu 'AKP'nin ikinci adamı' koltuğuna oturtularak AKP için vazgeçilmez bir isim olduğunu bir kez daha gösterdi.

DTP'LİLERLE YEMEK YEMİŞTİ

CHP'li Kemal Kılıdaroğlu'nun hakkında yolsuzluk iddiaları orataya attığı Dengir Mir Mehmet Fırat, son olarak DTP'lilerle yediği yemekle gündeme gelmişti. Fırat, DTP'li Ahmet Türk, Sırrı Sakık ve İbrahim Binici ile  Ankara'da bir restoranda baş başa yemek yemişti. Fırat'ın bu görüşmede DTP'lilerle terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın tutukluluk durumu ve cezaevi şartlarını görüştüğü iddia edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*