AKP'de yarış başladı

  • Giriş : 08.05.2007 / 00:00:00

AK Parti seçimlerde izlenecek stratejiyi belirledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erdoğan'ın başkanlığında toplanan MYK'da ilk yasak belediye başkanlarına geldi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçim propagandasına hafta sonu Erzurum'dan başlayacak. Milletvekillerini merkez yoklamasıyla belirleyecek olan AK Partinin hedefi 30 kadını milletvekili çıkartmak. Adaylık başvuru ücreti ise 2 bin YTL olarak belirlendi.

AK Parti seçimlerde izlenecek stratejiyi belirledi. Erdoğan'ın başkanlığında toplanan Merkez Yürütme Kurulu’nda ilk yasak belediye başkanlarına geldi.

Parti yönetimi, ilk kez seçilen belediye başkanları ile teşkilat başkanlarının milletvekili adayı olmasına sıcak bakmıyor. Bunun için de belediye başkanları ve teşkilat başkanlarına “aday olmayın” telkini yapılacak. 50'ye yakın il başkanının istifa ederek milletvekili adayı olması bekleniyor.

Milletvekili adaylarını merkez yoklamasıyla belirleyecek olan AK Parti, bazı illerde ise teşkilat yoklaması yapacak. Başbakan'ın talimatıyla seçilebilecek yerlere kadın adaylar konulacak. AK Parti, 2007 seçimlerinde 30 kadın milletvekili çıkarmayı hedefliyor.

AK Parti yönetimi, milletvekili adaylarından alınacak başvuru ücretini ise 2 bin YTL olarak belirledi. AK Parti'nin seçim stratejisi Merkez Karar Yönetim Kurulu’nda da ele alınacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious