AKP'de yine fire var!

  • Giriş : 05.09.2007 / 16:50:00

60. Cumhuriyet Hükümeti, TBMM'den güvenoyu aldı. Ama...!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kurulan TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın yönettiği Genel Kurulda elektronik sistemle yapılan açık oylamaya 535 milletvekili katıldı. 60. Hükümete 337 milletvekili güvenoyu, 197 milletvekili ise hayır oyu verdi. Bir milletvekili ise çekimser kaldı.
Bu sonuçla, 60. Hükümet TBMM'den güvenoyu almış oldu.
Ancak, 340 milletvekili bulunan AKP'nin TBMM Başkanı Köksal Toptan'ı çıkınca 339 oy alması gerekiyordu. Bu durum enaz 2 firenin olduğunu gösteriyor. Bağımsız milletvekillerinden oy verilmesi durumunda bu fire artacak. Bilindiği gibi, dünkü Grup toplantısına da 20'ye yakın milletvekili katılmamış ve Erdoğan milletvekillerini uyarmıştı.

TBMM TATİLE GİRDİ

TBMM Başkanı Köksal Toptan, oylama sonucunu açıklamasının ardından teşekkür konuşması için söz isteyen Başbakan Erdoğan’ı kürsüye davet etti. Erdoğan yaptığı konuşmada, hükümete eleştirileriyle katkıda bulunan muhalefet partilerine teşekkür etti. Hükümetin tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, "Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun" dedi. Erdoğan’ın konuşmasının ardıdan AKP’li milletvekilleri Bakanlar Kurulu üyeleri ile tek tek tokalaşarak kutlamalarını sundu.
TBMM 1 Ekim’e Pazartesi gününe kadar tatile girdi(

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious