AKP'den cumhurbaşkanlığı için dev anket

  • Giriş : 19.02.2007 / 00:00:00

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili olarak, Türkiye genelinde 200 bin kişiyle anket yapıldığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Manisa'da bugün düzenlenen AKP İl Koordinasyon Toplantısı'nda konuşan Dengir Mir Mehmet Fırat, genel seçimler, cumhurbaşkanlığı ve milliyetçilik tartışmalarıyla ilgili görüşlerini açıklarken, partililerden seçime hazır olmalarını istedi.

Genel seçim öncesinde cumhurbaşkanının seçileceğini hatırlatan Fırat, “Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir ve cumhurbaşkanının anayasada nasıl seçileceği bellidir. Belirttiğimiz 1 Nisan tarihinden itibaren AKP olarak en uç teşkilattan başlamak üzere ne düşündüklerini sorarız. Bunun ötesinde en önemlisi cumhurun kendisine sormamız. Bunu da yapıyoruz. Şu anda Türkiye’de 200 bin kişiyle anket çalışması yapıyoruz. Ankette nasıl Cumhurbaşkanı istendiği, niteliklerinin neler olması gerektiğini soruyoruz'' dedi.

AKP Manisa İl Koordinasyon toplantısına AKP Manisa milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi, Hakan Taşçı, Mehmet Çerçi, AKP'li Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, AKP Manisa İl Başkanı Dursun Ali Yıldız ve çok sayıda partili katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious