AKP'den istifaya jet pişmanlık

AKP'den istifaya jet pişmanlık.11243
  • Giriş : 02.12.2008 / 22:40:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 08:48:23

Sürpriz bir şekilde AK Parti'den sitifa eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı, Durak pişman olduğunu açıkladı. Anketlere güvenen Durak 'acele ettim' dedi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


AK Parti'den istifa ederek gündemin ilk sırasına yerleşen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Başbakan Erdoğan'ı yanlış anladığı ve istifa etmekte acele ettiğini açıkladı. Haber7.com'un ulaştığı Durak, konuyla ilgili bir iki gün konuşmayacağını daha sonra detaylı bir açıklama yapacağını belirtirken önceki akşam telefonla katıldığı bir televizyon programında “Sayın başbakanımızı yanlış anladım. İstifa dilekçesini erken verdim” dedi

Durak'ın Adana'da yaptırdığı iki anketten, parti ayrımı yapmadan halkın kendisini desteklediğine dair sonuç çıktğını, bunu Başbakana sunmasına rağmen temayül yoklamasına tabi tutulacak olmasını kabbullenemediği öğrenilidi.

"GERİ DÖNÜŞ İÇİN HERHALDE GEÇ"

Başbakan Erdoğan'ın hafta sonu Kızılcahamam'daki toplantıda AK Partili büyükşehir belediyelerde adaylar için temayül yoklaması yapılacağına dair sözlerinden dolayı, “Beynime kan geldi” diyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, istifa ettiğine pişman olduğunu açıkça belli etti. Başbakan Erdoğan'ın, istifası üzerine yaptığı açıklamadan sonra fikirlerinin değiştiğini söyleyen Durak, SKYTürk'de katıldığı 'Son Nokta'  programında, Erdoğan'ın temayül yoklamasının yanında kamuoyu yoklamasının da yapılacağını belirtmesinden sonra istifa etmekte erken davrandığını açıkladı. Durak şunları söyledi: “Sayın Başbakanımızın bu şekilde düşündüğünü bilseydim, o dilekçeyi vermekte biraz daha düşünürdüm. ”  Geri dönüş için artık çok geç olduğunun altını çizen Durak, "Dilekçemde 'istifamın kabulu' demedim. 'İstiafımı arz ederim' dedim. zigzag yapmak yanlış olur gibi gelir bana" dedi.

FİKİR BEYAN EDENLER İL BAŞKANININ KENDİ ADAMLARI

Temayül yoklamasının 300–400 kişi ile partililerle yapıldığını belirten Durak, yerel seçimler için temayül yoklamasında fikirlerine başvurulan partilerin, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylığını koyan AK Parti eski İl Başkanı Mustafa Attaroğlu tarafından kayıt edildiğini öne sürdü. Durak, “Kamuoyu yoklamaları her zaman, som derece sağlıklı sonuç belirler. Yeter ki işin içine hile karışmasın” şeklinde konuştu.

SU FATURASI ANKETİNDEN YÜZDE 58 DESTEK ÇIKTI

Kamuoyu yoklamalarına çok önem veren Aytaç Durak'ın 4 dönemdir belediye başkanlığı yaptığı Adana'da hizmetlerine yönelik sık sık anket yaptırdığı belirtiliyor. Durak'ın son olarak su faturaları ile birlikte evlere 400 bin adet anket formu gönderdiği, bunların 250 binin doldurularak geri gönderildiği ve vatandaşların yüzde 58'inin hangi partiden olursa olsun kendisini destekleyeceği sonucunun çıktığı öğrenildi.

Adana'nın 'bağımsız' Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın ayrıca önde gelen araştırma şirketlerinden birine yaptırdığı ankette göre halkın yüzde 54'ünün kendisini yeniden belediye başkanı olarak görmek istediği, Durak'ın bu sonuçları Erdoğan'a sunduğu ama buna rağmen temayül yoklamasına tabi tutulmasını kabullenemediği ifade ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*