'AKP'den Torpil istedi' iddiası

'AKP'den Torpil istedi' iddiası.8975
  • Giriş : 04.11.2008 / 10:05:00

AKP ve hükümete yönelik belgeli çıkışlarıyla gündem yaratan Kılıçdaroğlu’na ‘yandaş medya’ oğlu Kerem üzerinden hücuma kalktı. Son iddia: AKP’den torpil istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şaban Dişli, Dengir Mir Mehmet Fırat, Zahid Akman-Kanal 7 ve Deniz Feneri olayları ile AKP ve hükümeti belgeler açıklayarak sıkıştıran Kemal Kılıçdaroğlu'na; yönelik oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, üzerinden hücum başladı.

TORPİL İSTEMİŞ

Kılıçdaroğlu'nun yeni belgeler açıkladığı basın toplantısında; oğlu Kerem'in 14 yaşında sigortalı olup olmadığını soran Vakit Gazetesi muhabirleri'nin ardından; TBMM basın kulisinde yeni bir iddia konuşulmaya başlandı: “Kemal Kılıçdaroğlu, oğluna iş bulmak için AKP'li bazı milletvekili ve bakanlardan torpil istedi.”

BAŞBAKANI DA KARIŞTIRDILAR

Üstelik bu iddianın bir adım sonrası da kulislere yayıldı. Kılıçdaroğlu'nun bu torpil isteği Başbakan Erdoğan'a kadar ulaştı. Kılıçdaroğlu'nun oğlunu Vakıfbank'ta işe sokmak için AKP'lilerden yardım istediği Başbakana bildirildi ve iddialara göre Başbakan Erdoğan, 'Yapın istediğini de sussun şu adam' dedi.

Kılıçdaroğlu, bu tür iddialarla, karalama kampanyalarıyla karşılaşmayı beklediğini ve dedikodulardan dolayı hiç de şaşırmadığını belirterek, şunları söyledi:

“KESİNLİKLE YALAN”

“Benim oğlum şu anda ODTÜ'nde master yapıyor. Doktara sınavlarına hazırlanıyor. Ne iş arayışında ne de Vakıfbank'a filan iş için aracı arayışında. Ben de kesinlikle hiçbir AKP'liden böyle bir istekte bulunmadım. Kesinlikle yalan. Kesinlikle karalama kampanyası. Çamur at izi kalsın, işte tam da budur. Böyle bir iddia, dedikodu ile kafaları karıştıracaklarına benim ortaya koyduğum belgelere yanıt versinler.”

İNTERNETHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*