AKP'li aday adayına silahlı saldırı

AKP'li aday adayına silahlı saldırı.20699
  • Giriş : 03.01.2009 / 22:20:00

AK Parti Görele Belediye Başkan Aday Adayı Osman Usta'ya silahlı saldırı girişiminde bulunuldu. Usta'yı silahın ateş almaması kurtardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


AK Parti Görele Belediye Başkan Aday Adayı Osman Usta'ya silahlı saldırı girişiminde bulunuldu. Usta, silahın ateş almaması sonucu olaydan yara almadan kurtuldu.

Alınan bilgiye göre, Osman Usta ile iş yerine gelen Ömer Ş. (30) arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Ömer Ş, belindeki silahı çekerek, Usta'ya ateş etmek istedi.

Silahın ateş almaması üzerine Ömer Ş, iş yerinde bulunanlar tarafından etkisiz hale getirildi. Ömer Ş, daha sonra olay yerine gelen polis ekiplerince gözaltına alındı.

Ömer Ş, verdiği ifadede, ''Yedirilen yemeklerle beynim yıkandı. Hafızamı boşalttılar. Beni zehirlemek istediler'' dediği öğrenildi.

Osman Usta ise Ömer Ş'yi tanıdığını ifade ederek, şunları söyledi:

''Yaklaşık bir yıl önce alışveriş için dükkanıma geldiğinde tanıdım. Öğretmen olduğunu söylemişti. İlçedeki dershanelerle anlaşamadığı için çalışmadığını, kendisine yardım edilirse özel ders vermek istediğini söylemişti. Bunun üzerine yakın çevremdeki ailelerin çocuklarına ders vermesini sağladım. Ailelerin evlerine giderek özel derse başlamıştı. Ancak hepsi bir iki haftayı geçmeden dengesiz davranışlarından dolayı dersleri sona erdirmişti. Yaklaşık bir yıldır da kendisini görmüyordum. İş yerime geldi. Bana tek dediği, (Benim beynimi boşalttınız. Beni zehirlemek istediniz) gibi anlamsız sözler. Daha sonrada silahını çekerek tetiğe bastı ama verilmiş sadakamız varmış ki silah ateş almadı.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*