AKP'li Aksu: Baykal'ın açıklaması iftira

AKP'li Aksu: Baykal'ın açıklaması iftira.12466
  • Giriş : 15.04.2009 / 20:21:00

Aksu, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın "Ergenekon" soruşturmasıyla ilgili sözlerini değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın "Ergenekon" soruşturmasıyla ilgili sözlerini değerlendirirken, "Sayın Baykal'ın hukuka aykırı olan bu açıklamalarını ve yıkıcı, çarpık muhalefetini, konuyla ilgili gelişmeleri yakından izleyen kamuoyunun şaşmaz vicdanına havale ediyoruz" dedi.
Aksu, yaptığı yazılı açıklamada, Baykal'ın partisinin dünkü grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Daha net bir şekilde söylüyorum, bu bir darbedir. Elbette siyasal bir darbedir, bir AKP darbesidir. Elbette bir darbedir, bir AKP darbesidir ama daha da acısı bu bir savcılık darbesidir" dediğini hatırlattı.

"Bu beyan, AK Parti'ye karşı yapılmış açık bir iftiradan ibarettir" diyen Aksu, "Anayasamıza göre, 'Hakimler görevinde bağımsızdırlar. Anayasa, kanuna ve hukuka uygun olarak vicdani kanaatlerine göre hüküm verirler" dedi.

Baykal ve kimi siyasetçilerin beyanlarının, Anayasa ve yasa maddelerinin tamamını ihlal ettiğini ve yargı bağımsızlığını yok saydığını savunan Aksu, şunları kaydetti:

"AK Parti bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Anayasa ve yasalara saygılı tutumunu sürdürecektir. AK Parti, Anayasa ve yasaları ihlal eden bu tartışmalara taraf olmayacaktır.

Deniz Baykal'ın, dünkü sözleri, maalesef, ülkemizin Ana Muhalefet Partisi Lideri'nin devlet ve siyaset anlayışının sorumsuzluğunu yansıtmıştır.

Ana Muhalefet Partisi lideri olan bir kişinin, demokratik hukuk sisteminin temel kurumlarından olan yargı ve onunun direktifiyle hareket eden diğer kamu görevlilerini rencide eden, aşındıran bir tutum içerisine girmesi son derece yanlış, hukuk sisteminin temellerini sarsacak bir girişim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*