AKP'li Başkan adayı oy kullanamadı

AKP'li Başkan adayı oy kullanamadı.13026
  • Giriş : 29.03.2009 / 16:16:00

Antalya'nın Kemer İlçesi'nde DSP'den Belediye Başkan adayı olan Mustafa Anaç, eşi Nilgün ve annesi Lütfiye Anaç, seçmen listesinde isimleri olmadığı için oylarını kullanamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yeni Mahalle'de oturan 1 çocuk babası turizmci DSP'li Mustafa Anaç ve ailesi, sabah saat 11.00 gibi geçmiş seçimlerde oy kullandığı Hafize Saygan İlköğretim Okulu'na geldi. Diğer belediye başkan adayları oy kullanırken Anaç, kontrol ettiği seçim listesinde ismini göremedi.

Görevlilerin listede ismi bulunmadığı için oy kullanamayacağını söylediği Anaç, "Kendimi bildim bileli Kemer'de yaşıyor ve burada oy kullanıyorum. Benim listede ismim nasıl silinir? Nüfusta burada kayıtlı olduğuma dair tüm belgeler de var. Oyumu kullanmmam gerekirdi. Bu bir skandaldır. Bu işin peşini bırakmayacağım" dedi.Anaç'ın, daha önce seçmen listelerini incelemediği belirtildi.

Vatandaşlık görevimi yerine getiremediğim için üzgünüm!

AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Nevzat Doğan, adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre ikametgahının Ankara'da görünmesi dolayısıyla oy kullanamadı.

Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, milletvekili olduğu dönemde adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre Ankara'da sayıldığını belirterek, 22
Temmuzda yapılan genel seçimlerde oyunu İzmit'te kullandığını, 23 Temmuzda da evini Ankara'dan İzmit'e taşıdığını bildirdi.

Oyunu İzmit'te kullandığı için daha önce oy kullandığı 23 Nisan İlköğretim Okulunda oy kullanabileceğini düşündüğünü belirten Doğan, ikametgahını
Ankara'ya hiç taşımadığı için böyle bir sorunla karşılaşabileceğini düşünmediğini kaydetti.

Doğan, şunları söyledi:

"Durumu, sabah sandık numarasını öğrenmek istediğim sırada fark ettim.Ailemdeki diğer isimleri bulduk, ancak kendi ismimi bulamadım. Bir oy kaybetmekten ziyade, vatandaşlık görevimi yerine getiremediğim için üzgünüm."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*