AKP'li Başkan baskılar üzerine istifa etti

AKP'li Başkan baskılar üzerine istifa etti.7245
  • Giriş : 06.11.2007 / 18:26:00

İzmir'in Ödemiş İlçesi'ne bağlı Kayaköy Beldesi'nin Belediye Başkanı AKP'li Abdullah Erdemir, evli olduğu halde, Kuran kursu öğretmeni 30 yaşındaki bir çocuklu dul D.Y. ile ilişki yaşadığı iddiaları nedeniyle gelen baskılar üzerine partisinden istifa etti

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Geçen ekim ayında, evli ve üç çocuk babası Kayaköy Belediye Başkanı Abdullah Erdemir'in, beldede Kuran kursu öğretmenliği yapan D.Y. ile ilişkisi ve birlikte kaçtıkları iddiaları ortalığı karıştırmıştı. Bunun üzerine Erdemir ve D.Y., kaçmadıklarını açıklamış, ilişkileri olduğu iddialarını da yalanlamıştı.

Ortaya atılan iddialardan rahatsız olan AKP Kayaköy Belde Teşkilatı üyeleri ve 6 belediye meclis üyesi, partilerinin ilçe teşkilatına baskı da bulunarak, Erdemir'in istifa etmesini, aksi taktirde kendilerinin partiden ayrılacaklarını belirti. Bunun üzerine AKP Ödemiş İlçe Teşkilatı, belediye başkanı Abdullah Erdemir'i çağırarak, görevinden istifa etmesini istedi. Erdemir, belediye başkanlığından değil, partisinden istifa ettiğini söyleyerek, dilekçesini ilçe yönetimine sundu. AKP Ödemiş İlçe Yönetimi, Erdemir'in istifasını kabul ederek, il başkanlığına bildirdi.

AKP Ödemiş İlçe Başkanı Emin Davran, yürütme kurulu üyeleri Seyfettin Tekin, Hamdi Tirelioğlu, Adil Badem ve Kadir Kaçar'la partisinin ilçe binasında bir basın toplantısı düzenledi. Davran, belediye başkanı Abdullah Erdemir ile ilgili beldede çıkan dedikoduların yönetim olarak kendilerini son derece üzdüğünü belirterek, “Belde teşkilatımız ile belediye meclis üyelerimiz, bu durumdan rahatsız olduklarını belirterek başkanla birlikte çalışamayacaklarını belirttiler. Yönetim olarak kendisine ya belediye başkanlığından ya da parti üyeliğinden istifa etmesini istedik. Partiden istifa ettiğini belirtip, dilekçesini verdi. Kabul ettik. Bu işi daha fazla sürdüremezdik, partimiz bundan zarar görürdü'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious