AKP'li başkan istifasını geri çekti

AKP'li başkan istifasını geri çekti.14093
  • Giriş : 27.10.2008 / 08:28:00

Erdoğan'ın Tunceli ziyaretinde kendileriyle ilgilenmediği ve sorunlarını dinlemediği için istifa eden Akpazar Belediye Başkanı istifasını geri çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Aydın, Başbakan Erdoğan'ın korumaların engeli ve Tunceli'de yaşanan çatışmalar nedeniyle, "strese girdiği için" böyle ani bir karar verdiğini belirtti.

Başbakan Erdoğan'ın Tunceli ziyaretinin hemen ardından, Başbakanın sorunlarına duyarsız kaldığı için istifa ettiğini açıklayan Tunceli'nin Mazgirt ilçesine bağlı Akpazar Belde Belediye Başkanı Ali Aydın, AKP Tunceli İl Başkanı Cihan Açıkgöz ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi ve AKP'ye geri döndüğünü açıkladı.
Ziyareti sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek istediklerini belirten Aydın, “Başbakanın ziyaretinden bir gün önce yaşanan çatışmanın stres vardı. Korumaların yoğun önlemleri nedeniyle bir takım rahatsızlıklar da yaşadık.” dedi.

Aydın, Başbakan Tunceli'ye kadar kendi sorunlarını dinlamaya fırsat bulamadığı için tepki gösterdiğini belirterek şöyle konuştu:

“O sırada istifa etmeyi düşündüm. İstifa dilekçesini hazırladım. Ancak herhangi bir yere göndermemiştim. Bir basın mensubu arkadaşla görüştüm oda dilekçeyi fakslamamı istedi.

Başbakanın Tunceli'ye gösterdiği ilgiyi ve desteği yakından biliyorum. Benim istifa ettiğim konusunda yanlış bir anlaşılma oldu. Dilekçeyi göndermekten vaz geçtim. İstifa etmedim, Partimin ve genel merkezimin desteğini biliyorum. Bundan sonrada partimizle birlikte halkımızla hizmet etmeye devam edeceğiz.” Aydın ayrıca, Başbakanı protesto eden göstericilere de tepki gösterdi.

AKP Tunceli İl Başkanı Cihan Açıkgöz ise, Aydın'ın istifası konusunda yanlış anlaşılma olduğunu savununarak, “O an basına verilmiş istifa metni, ne il başkanlığına nede genel merkezimize gönderilmemiştir” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*