AKP'li Başkana bıçaklı saldırı

AKP'li Başkana bıçaklı saldırı.4528
  • Giriş : 26.12.2008 / 23:33:00

Eski başkanın oğlu, yeni başkanı kafasından bıçakladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erzurum'un Dadaşköy Belde Belediye Başkanı Güven Gülüm, akşam saatlerinde bıçaklı saldırıya uğradı. Dadaşköy'ün eski Belediye Başkanı Yusuf Yıldırım oğlu tarafından belde merkezinde oturduğu kahvehanede kafasından bıçaklanan Gülüm, vatandaşlar tarafından Palandöken Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Başkan Gülüm, şans eseri saldırıyı hafif sıyrıklarla atlatırken, yapılan ilk müdahalesinin ardından hastaneden taburcu edildi.

Olay bugün akşam saat 20.30 sıralarında Erzurum merkeze 10 kilometre uzaklıkta bulunan Dadaşköy Beldesi'nde meydana geldi. Beldedeki kahvehanede oturup, vatandaşlarla sohbet eden Başkan Gülüm'ün yanına sokulan eski Başkan Yusuf Yıldırım'ın ismi henüz öğrenilemeyen oğlu, cebinden çıkardığı spreyi Başkan Gülüm'ün yüzüne sıktı. Spreyle sersemlettiği Başkan Gülüm'ün başını bıçaklayan saldırgan, vatandaşların şaşkın bakışları arasında olay yerinden uzaklaştı.

Saldırıyı hafif sıyrıklarla atlatan ve kaldırıldığı Palandöken Devlet Hastanesi'nde ayakta tedavi olduktan sonra taburcu edilen Gülüm, hastane çıkışında gazetecilere saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Gülüm, başkan seçildiği günden bu yana yenilgiyi hazmedemeyen rakibinin iki kez saldırısına uğradığını belirterek, “Yaptığımız siyasetten başka bir şey değil. seçim oldu ve vatandaşlar bize oy vererek işbaşına getirdi. Rakibim bunu bir türlü kabullenemiyor. Biz de onlar gibi mi davranalım? Ama bu ülkede adalet var, polis var. Biz onlara güveniyor ve canımızı onlara emanet ediyoruz” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*