AKP'li Belediye Başkanı'ndan Deniz Baykal duası!

AKP'li Belediye Başkanı'ndan Deniz Baykal duası!.9867
  • Giriş : 17.07.2008 / 22:58:00
  • Güncelleme : 17.07.2008 / 23:03:09

AKP'li Belediye Başkanı: Allah, Deniz Baykal'a akıl fikir versin.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Malatya'da Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'in de katıldığı yemekte ‘sofra duası' yapan AKP'li Belediye Başkanı Mehmet Yücel, “Allah, Deniz Baykal’a akıl fikir versin” dedi. Bakan Eker ve Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz yadırgadıklarını söyledi.

16'ncı Malatya Fuarı'nın açılışına katılmak için kente gelen Bakan Mehdi Eker ve diğer konuklar onuruna yemek verildi. Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Kadir Topbaş'ın da katıldığı ve kent merkezindeki bir restoranda verilen yemeğe büyük çoğunluğu AKP'li yaklaşık 150 kişi hazır bulundu.

"ALLAH BAYKAL'A AKIL FİKİR VERSİN"

Yemeğin yenilmesinden sonra Malatya'nın Darende İlçesi'ne bağlı Yenice Beldesi'nin Belediye Başkanı AKP'li Mehmet Yücel, ‘sofra duası’ yaptı. Bakan Eker, Vali Daşöz ile yemekte bulunun tüm davetliler ellerini açıp duaya ‘amin’ diyerek katılırken AKP'li Başkan Mehmet Yücel, duayı “Allah, Deniz Baykal'a da akıl fikir versin” diye bitirdi.

BAKAN EKER DUAYI YADIRGADI

AKP'li Başkan Yücel'in dua sonundaki bu sözleri üzerine yemekte bulunanların bazıları gülümseyerek memnuniyetlerini ifade ederken, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ile Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz de bu sözleri yadırgadıklarını bildirdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise “Şık olmadı. Böyle olmaz” dedi.

CHP TEPKİ GÖSTERDİ

Malatya Belediyesi'nin organize ettiği belirtilen yemekte ‘sofra duası’nda Deniz Baykal için bu tür sözler söylendiğini öğrenen CHP Malatya Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu tepki gösterdi. Konuyu TBMM'ye taşıyacağını söyleyen Aslanoğlu, “Bu yapılanı açıklasınlar” dedi.

DHA muhabirinin konuştuğu AKP'li Başkan Mehmet Yücel ise, sofra duası yaptırırken Deniz Baykal için söylediklerini kabul etti. Yücel, “Sofra duası yaptırırken, Deniz Baykal'ın bu millete çektirdiği aklıma geldi. Onun için bu sözleri söyledim” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*