AKP'li Çiçek'den Papa ziyaretine sert tepki

  • Giriş : 06.12.2006 / 00:00:00

AKP Yozgat Milletvekili Mehmet Çiçek, Papa'nın Türkiye gelişini sert bir dille eleştirerek, ziyaretin "Hıristiyanlar arasında kutsal ittifak sağlamak amacıyla" yapıldığını savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TBMM'de gündemdışı söz alan Çiçek, Papa 16. Benedict'in Türkiye ziyaretini değerlendirdi.Kutsal ittifak ilan edildiğini, gezinin temel hedefinin bu olduğunu savunan Çiçek, "Müslümanlığın önünü kesme, İncil'in Konstantin tarafından yazdırılan bir kitap olduğu tezini unutturma, misyonerlik çalışmalarına rağmen dünyaya yayılmada sonuç alamayan Hıristiyanlığı, kutsal ittifakla ayakta tutma projesi, bu ittifakın adı. Bu ittifak, Müslümanlığa karşı yapılmıştır. Sadece dini değil, siyasi bir ittifaktır" dedi.

Çiçek, Vatikan, Fener ve Ermeni Patriği ittifakının arkasında, aralarındaki bin yıllık husumetin terk edilmesi, İslam karşısında her konuda güç birliği oluşturulması mesajının yattığını savundu. "Papa ziyareti, ne oldu da hezimetten zafere dönüştü?" diye soran Çiçek, "Papa, geçmişteki görüntüsüyle gelseydi, bu kutsal ittifak kolay gerçekleşemezdi" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious