AKP'li Ergün Baykal'a yaşını hatırlattı!

AKP'li Ergün Baykal'a yaşını hatırlattı!.6832
  • Giriş : 09.09.2008 / 17:45:00

Ergün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a yönelik eleştirilerde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Baykal'ın, cevabı verilmiş konuları, "temcit pilavı gibi, bir yalan olarak her gün tekrar etmekle, gerçeği dönüştüremeyeceğini bilmesi gerektiğini" ifade eden Ergün, "Kendisinin inandığı bu yalana toplumu da inandırması mümkün değildir" diye konuştu.

Baykal'ın üslubu ve tarzının, siyasi polemik sınırlarını aşıp, iftira boyutuna vardığını bildiren Ergün, "Sayın Baykal, yaşınızdan ve tecrübenizden utanmalısınız. Türk siyasetinde, türünüzün en son kötü örneği oluyorsunuz" dedi.

Ergün, AK Parti'nin siyasetini; sadece kendi "temiz ve meşru kaynaklarından" finanse ettiğini belirterek, bunun dışındaki her yaklaşımın, yalan ve iftira olduğunu bildirdi.

AK Parti'nin, Türkiye'nin, hesapları en açık, kaynakları ve harcamaları en şeffaf partisi olduğunu dile getiren Ergün, şunları kaydetti:

"Halbuki Sayın Baykal yönetimindeki CHP, ta İSKİ skandalından bu yana, CHP siyasetinin finansmanı için kamu kaynaklarına el atma alışkanlığına sahiptir. Ayrıca, CHP'nin, kaynaklarını belgesiz şekilde harcama alışkanlığı vardır, Anayasa Mahkemesince bu, açıkça tespit edilmiştir. Belgesiz harcanan rakam, yaklaşık 1 trilyon civarındadır.

Bunun dışında, CHP'nin kaynakları, başka siyasi amaçlar için de Baykal yönetimi tarafından kullandırılmıştır. Tuncay Özkan ile yapıldığı söylenen anlaşma, bunun en açık kanıtıdır. Hiçbir hizmet satın alınmadan, partinin kaynaklarının başka siyasi amaçlar için kullandırıldığı bu örnekte çok açıktır. Sayın Baykal, partimize iftira etme yerine, kendi partisindeki bu açık hukuksuzlukları düzeltmek ve hesabını vermek durumundadır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*