AKP'li Fırat, Doğan'ı haberleriyle vurdu

AKP'li Fırat, Doğan'ı haberleriyle vurdu.13496
  • Giriş : 11.09.2008 / 07:50:00
  • Güncelleme : 10.09.2008 / 23:00:05

Fırat, Aydın Doğan'la ilgili açıklama yaptı. Fırat, Doğan'ı kendi medyasının görmediği haberlerle vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fırat'ın sert açıklamaları:

"Basında AK Parti'ye yönelik saldırılar had safhaya ulaşmıştır. Aydın Doğan medyasının görmediği çok önemli haberler var. Haberlerin yayınlanmaması bağımsız habercilikle hiç bir ilgisi yok.

Mesala mal beyanı tartışması haberi.. Erdoğan'ın ve eşinin mal beyanı internette açık bir şekilde yayınlanırken bu medya grubu ilgi göstermedi. Doğan, Baykal'ın ve eşinin mal varlığını sormadı.

Mesela Baykal'ın Antalya'daki arsası ile ilgili haberler.

Deniz Baykal Aydın Doğan'ın yalancısı, Aydın Doğan Baykal'ın yalancısı.. Bozacının şahidi şıracı misali. Bilemiyoruz tabi. Bu iki kişi arasında yoksa sen beni koru, ben seni anlaşması mı var.?

Tüm medyaya sesleniyorum.

Şimdi Deniz Baykal ve eşinin mal varlıkları kamuoyuna açıklansın ve Antalya'da imar rantı sağladığı arsasını haber yapsın. Doğan'ın kaçak kağıtçılığını haber yapsın. Doğan, Baykal'ın yalanının sürmesine yardım ediyor.

Buradan Sayın Devlet Bahçeli'ye de sesleniyorum. Bazı konuları yanlış biliyor.

Milletimiz bunu biliyor görüyor. Kağıt kaçakçılığı ile ilgili konu incelenmelişdir. Türkiye'nin özgür medyaya ihtiyacı var. Ama medya patronları kollanarak bu olamaz. Biz AK Parti olarak hiç bir medya patronuna boyun eğmeyeceğiz. Hukuk içinde sonuna kadar mücadele edeceğiz. Medya terörüne sonuna kadar karşıyız. Aydın Doğan medyası bunu böyle bilmelidir.

AYDIN DOĞAN MEDYASINI KENDİNE RANT SAĞLAMAK İÇİN KULLANIYOR

Erdoğan'ın takınmış olduğu tavır hukuk devletinin sürmesinden yanadır. Doğan medyasını kendine rant aracı olarak kullanıyor. Özelleştirme kapsamında rant için sahip olduğu medyayı kullanmaya çalışılıyor. Türkiye'nin mücadelesi aslında budur. Medyanın silah olarak kullanılmasına son verilmelidir. Bu tür bir üslup kullanılmasının nedeni açıklanmalıdır.

SPK BAŞKANINA TELEFON EDEN GAZETECİ

Bir gazeteci SPK Başkanını arayarak bir konunun halledilmesini aksi takdirde bu dosyanın yayına koyulacağı söylenmiştir. Özgür bir basının bir dosyayı 3 ay bekletip bugün yayına koymasının anlamı nedir takdiri size bırakıyorum. Bu grup bunu açıklamalıdır. Açıklanmazsa günü geldiğinde sayın Başbakan açıklayacaktır.

Toplumu yönlendiren bir medya gücü var. Türkiye'de gelişmiş bir demokrasinin yerleşebileceğinin mümkün olmadığı kanısındayım.

Alman savcısının CHP'lilere verdiği cevap bugün gazetelerde yayınlandı. Bu çok enteresan. Bu iyi okunmalı.

Sabih kanadoğlu'nun "başsavcı bu iddiları dikkate almalı ve AK Parti kapatılmalı" talebini neye göre yaptığını anlammış değiliz. Sabih Kanadoğlu emekli bir başsavcı. Nereden çıkardığını bilmiyorum. O iddianamede en ufak bir AK Parti ibaresi ve bize yönelik suçlama yok. Olsaydı zaten Doğan Grubu bunu üzerine eklerek yayınlardı. Bizim herşeyimiz şeffaf. İnternetten günlük harcamamızın dökümü sitemizde. CHP'nin bir medya kuruluşuna 3.5 milyon dolar koltuk çıktığı ortada. Ama bunu o partinin sitesinde bulamazsınız.

Gizli bir gelirimiz olsaydı, partilerimize bağış kampanyası çağrısı yapmazdık. Sayın Başbakan başta olmak üzere para toplamazdık. Her türlü gelir ve giderimizi en açık şekilde ortaya koyuyoruz.

Özellikle bir imar değişikliğinin bir başbakandan istemek sizde takdir ederseniz ahlaken uygun değildir. Bir başbakana çamur atmanın ise TCK'da bir karşılığı yok. Ancak kamu vicdanında vardır. Biz bunları bir şantaj vasıtası için kullanmıyoruz. Şantajı kimin yaptığı ortada..

Silivri konusunda biz açık olarak davrandık. Eğer bir iddia varsa enine boyuna tartışılır. İki cephesiyle görüşülür. Aydın Doğan medyası istedi diye aynı gün birilerininin kellesini vermeyiz. Genel başkan yardımcımız ahlakın gereği olarak görevinden çekilmiştir.

Gaziantep olayına iyi bakılmalı. Yolsuzluk yok. Kamunun haklarının korunması var. Zaten saman alevi gibi parladı ve kapatıldı. kamu kuruluşunun yapılan düzenlemeden zarar etmemesi için belediye adına kesilmiş bir çek var ve para belediyenin kasasında..

Sayın Doğan ve Sayın Çalık'ın Ceyhan'da rafineri kurmak için talepleri var. Bunun belli kriterleri var. Ancak Doğan2ın talebinin bir farkı var. Rafineri kurulacak arazinin bedelsiz olarak verilmesi. Karşı çıkılan konu bu. Biz rafineri kurulmasından yanayız. Araziyi satın alır kurar. Daha evvelki alışkanlıklarındaki gibi devlet arazisini kullanarak kişisel servetini artırma niyeti varsa bu kabul edilmez. O dönem bitti. o dönemin kavgasını veriyoruz.

HABER 7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*