AKP'li Fırat Bahçesaray'da

AKP'li Fırat Bahçesaray'da.15818
  • Giriş : 29.06.2008 / 18:24:00

Ankara'nın siyasi havasından kurtulmak ve dinlenmek için Van'a gelen AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Van'ın en ücra ilçesi olan ve ulaşımı çok zor olduğu için ‘9'uncu gezegen' diye adlandırılan Bahçesaray'a gelerek ‘stres

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

‘Devrimler travma yaratıyor' diyerek bir anda Türkiye gündemine oturan ve büyük eleştiriler alan AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, bu stresten kurtulmak için Van'a ani ziyaret gerçekleştirdi. Fırat, hafta sonunu Van'da yılın 6 ayı yolu kardan dolayı kapalı kalan Bahçesaray İlçesi'nde geçirdi.

Fırat, uzun ve zorlu olmasına rağmen Bahçesaray İlçesi'ne İzmir Milletvekili Erdal Kalkan, Bahçesaray Belediye Başkanı Naci Orhan ve bazı partililerle birlikte karayoluyla gitti. Fırat, 90 kilometrelik ve 2.5 saatlik yolculuğun stres ve yorgunluğunu Bahçesaray Deresi kenarında attı. Öğle yemeğini Belediye Başkanı Naci Orhan'ın evinde yiyen Fırat, cep telefonuyla manzara fotoğrafı çekti. Çay içmek için bahçede kiraz ağacının altına serilen kilimlerde oturan Fırat ve beraberindekiler, ağacın dalından önlerine sarkan kirazlardan doyasıya yedi. AKP'li Fırat, Bahçesaray Belediye Başkanı Naci Orhan'ın esprileri de kahkahalara boğuldu.

Van ve Bahçesaray'ı daha önce hiç görmediğini belirten Fırat, “Dostlarımı ziyaret etmek için geldim. Buralara gelmeyi çok istiyordum. Ama bir türlü nasip olmadı. Burada stres atıyorum. Gelişimin başka nedeni yok” dedi. Fırat, bu geceyi de Bahçesaray’da geçirdikten sonra yarın Van’a dönecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious