AKP'li Fırat: Dedemin adı ağzını yakar

  • Giriş : 08.03.2007 / 00:00:00

Dengir Mir Mehmet Fırat: Dedemin ismi layık olmayanların ağızlarını yakacak kadar saygındır.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "şeceresinin icabını yerine getirmiştir" sözlerine, dedesi Hacı Bedir Ağa'nın İstiklal Madalyası sahibi bir Milli Mücadele kahramanı olduğunu belirterek yanıt verdi ve "Dedemin ismi layık olmayanların ağızlarını yakacak kadar saygındır" dedi.

Fırat, yaptığı yazılı açıklamada, Bahçeli'nin "Kendisini Cumhurbaşkanlığına aday olarak gördüğünü açıklayan bir AKP Genel Başkan Yardımcısı ise, 'bağımsız bir Kürdistan'a alışan olur, alışmayan olur, bunu bilmemiz mümkün değil' diyecek kadar küçülebilmiş ve şeceresinin icabını yerine getirmiştir" şeklindeki sözlerini yanıtladı. Fırat'ın açıklaması şöyle: AHLAKİ SORUN

"Siyaseti, siyasi söylemlerin dışına taşıyarak bir ahlaki sorun haline getirenleri siyasi muhatap olarak almak maalesef mümkün değildir. Söylemler eğer bilgi fukaralığından kaynaklanıyorsa, bu siyasi zavallılığı, bilgi sahibi olunup da gerçekleri saptırmaya yönelikse ki-bu iftirayı gündeme getirir-bu da ahlaki sorunun varlığını gösterir. Bana atfen söylendiğini zannettiğim söylem bana ait değildir. DEDEMİN ADI AĞZINI YAKAR

Soyum 'Kaleden İnenler'den olmayıp, en az 6 asırlık soylu bir aileden kaynaklanmaktadır. Dedem Hacı Bedir Ağa, 1,2 ve 3.Dönem Milletvekili. Antep gazisi ve bu nedenle de kırmızı-yeşil kurdeleli İstiklal Madalyası ile Millet Meclisince taltif edilmiş bir Milli Mücadele kahramanıdır. Dedemin ismi layık olmayanların ağızlarını yakacak kadar saygındır. Laf üretenlerin, ümit ederim ki atalarından hiç olmazsa biri cephe gerisinde dahi olsa, bu ülkenin Milli Mücadelesine hizmeti sonucu beyaz kurdeleli İstiklal Madalyasını torunlarına miras bırakanlardan olsun.

SİYASİ SEVİYEYİ KORUYALIM

Lütfen Türkiye'nin ihtiyacı olan siyasi seviyeyi koruyalım. Biz bu seviyeyi koruyanlardan, Türkiye'yi gerilime itecek açıklamalardan uzak olmaya devam edeceğiz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious