AKP'li gençler Menderes'in mezarını ziyaret etti

AKP'li gençler Menderes'in mezarını ziyaret etti.18857
  • Giriş : 27.05.2008 / 15:24:00

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları üyesi bir grup, 27 Mayıs 1960 askeri müdahalesinin 48. yıl dönümü nedeniyle eski başbakanlardan Adnan Menderes'in mezarını ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları üyesi bir grup, 27 Mayıs 1960 askeri müdahalesinin 48. yıl dönümü nedeniyle eski başbakanlardan Adnan Menderes'in mezarını ziyaret etti.

''Bir daha asla'' yazılı dövizlerle Menderes'in mezarına gelen grup, burada dua etti. Gruptan Ramazan Tekelek'in ''Demokrasi Sevdamız'' adlı şiiri okumasının ardından AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Kalaycı, basın açıklamasını okudu.

Kalaycı, 1950 döneminin siyasi ve ekonomik durumundan bahsederek, o dönemde Demokrat Parti ile tek başına iktidar olan Adnan Menderes'in 27 Mayıs 1960 askeri müdahalesiyle 17 Eylül 1961'de İmralı Adası'nda idam edildiğini hatırlattı.

Turgut Özal'ın 1983 seçimlerinde başbakan seçilmesiyle yurt ekonomisinin dünya ülkeleri arasına girdiğini ve yer altı yatırımların güçlendiğini anlatan Kalaycı, ülkenin yine bunalımda olduğu bir dönemde 3 Kasım 2002 tarihindeki seçimlerle ise Recep Tayyip Erdoğan öncülüğündeki AK Parti'nin iktidara geldiğini anımsattı.

Kalaycı, AK Parti'ye açılan kapatma davasına da değinerek, ''İnsanlık için utanç tablosu olan bu talihsiz dönem, milletimizin vicdanında kendine nefretten başka yer bulamayacaktır. Bizler demokrasiden ve özgürlükten taraf milli irade adına sesimizin olanca gürlüğü ile 'Bir daha asla' diye haykırıyoruz'' diye konuştu.

Açıklamanın ardından 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın mezarını da ziyaret eden grup, burada da dua okudu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious