AKP'li Koçak, resmen tehdit etti!

  • Giriş : 07.06.2006 / 00:00:00

Bir gazeteye verdiği demeçte başbakana yönelik sert eleştirilerde bulunduğu için kesin ihraç istemiyle disipline verilen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Mahmut Koçak sert konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Koçak, 1999 yılındaki seçimlerde de aynı nedenlerden dolayı bağımsız seçimlere katıldığını hatırlatarak, ihraç sonrasında yine mücadelesine devam edeceğini söyledi. Koçak, ihraç kararı çıkması halinde daha ciddi açıklamalar yapacağını da sözlerine ekledi.

Mahmut Koçak, egemenliğin kayıtsız şatsız millettin olduğu yazısını meclis duvarlarından hayata geçirme gayreti içinde gördüğü arkadaşlarının parlamento içerisinde bu mücadeleyi verme cesaretini gösteremediklerini belirtti. Koçak, "Önemli olan bunun mücadelesini verme cesaretini gösterebilmektir. Bunu gelip millete gösterme cesareti değildir mesele. Millete zaten herkes konuşuyor. Önemli olan parlamento içerisinde adam gibi bunun mücadelesini verebilmektir." dedi.

Partideki diğer milletvekillerinin meydanlarda kendisinin savunduğu konuları konuştuklarını, dokunulmazlıktan şeffaflığa, siyasi ahlak anlayışından partilerin kurumsallaşmasına kadar hep kendisi gibi konuştuklarını anlatan Koçak, parti tüzüğünün bunları parlamentoda konuşanları siyaset kurumu dışına fırlattığına dikkat çekti. Kararın kesinleşmesi halinde daha ciddi açıklamalar yapacağını belirten Koçak, çıkışlarının sebebini ise şu şekilde sıradı: "Demokrasinin gelişmesi, Türkiye'de siyasal partilerin kurumsallaşması ve siyasetin siyaset içinde yapılması mücadelesini veriyoruz. Siyasete adım attığım ilk günden bu yana ciddi mücadeleler vererek geldim.1999 yılındaki seçimlerde de aynı gerekçelerle bağımsız olarak seçimlere girmiştim."

Mahmut Koçak, ihraç kararlarının kendisine göre büyük bir hata olduğunu savunarak, bu hatadan dönülmesini umut ettiğini söyledi. Koçak, kararın kesinleşmesi halinde tavrının ne olacağı yönündeki soruya ise, "Durun bakalım, acele etmeyin. Doğmayan çocuğa fistan biçmeyin. Gerekçeli karar gelsin ciddi açıklamaları ondan sonra yapacağım." diye cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious