AKP'li milletvekilinden Bakan Koç'a tepki

  • Giriş : 17.04.2007 / 00:00:00

Kaşıkoğlu, Koç’un, Topuk Yaylası’nın turizme kazandırılması için söz verdiği 200 bin YTL yerine 20 bin YTL göndermesini eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AKP Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu, “Sözünün arkasında durmayan Bakanlara bu memleketin ihtiyacı yok'' dedi.
Turizm Haftası nedeniyle Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Salonu’nda düzenlenen toplantıya katılan AKP Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’u eleştiri yağmuruna tuttu. Kaynaşlı İlçesi’nde turizme açılması planlanan Topuk Yaylası’nı gündeme getiren Kaşıkoğlu, “Eğer siz Topuk Yaylası’nu yolunu yapıp, elektriğini getiremezseniz, buraya insanları ulaştıramazsanız. O Topuk Yaylası bilmem kaç metre yükseklikteki tepede, ancak bulutsuz bir havada Ankara ve İstanbul seyri seferini yapan uçakta bulunan yolcuların göreceği güzellikten başka hiçbir işe yaramaz'' diye konuştu.

“BAKAN KOÇ'U ESEFLE KINIYORUM''
Yaklaşık 2 yıl önce Topuk Yaylası’na gelerek incelemelerde bulunan Bakan Koç’un destek sözünde bulunduğunu hatırlatan Kaşıkoğlu şunları söyledi; “Evet bu bir özeleştiri. Madem bugün günahları ve etekteki taşları dökme günü. Düzce kamuoyunun önünde Sayın Bakanımız söz vermişti, ‘200 milyar göndereceğim’ demişti. 20 milyar para, onu da zar zor gönderdi. Eh kusura bakmasın benim partimin mensubu, bakanı olabilir ama, eğer yanlışlık yapıyorsa, ideolojik bağnazlık yapmıyor ve onu sizin önünüzde, şiddetle ve esefle kınıyorum. Niye? Halkla oynamaya kimsenin hakkı yok. Benim partimin mensubu bir bakan olabilir. Beni küçük düşüren, insanlara verdiğim sözlerin yerine gelmemesi değil. Bu makamların hepsi gelip geçicidir. Bu gün milletvekili kimliğimizle karşınızdayız, yarın Allah ömür verirse bu makamlar gittiğinde Düzce’nin aynı sokağında, aynı caddesinde her gün yüz yüze bakacak bir kişi ve insan olacağız. Sözünün arkasında durmayan Bakanlara bu memleketin ihtiyacı yok. Biz bunun takibini yapacağız. Ama hiç karamsar olmayalım.'' Kaşıkoğlu’nun eleştirilerine hedef olan Bakan Koç’un, Cuma günü Düzce’ye gelerek Cumayeri İlçesi’nde gerçekleştirilecek olan rafting müsabakalarının startını vereceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious