AKP'li Nihat Ergün'den çarpıcı açıklama

AKP'li Nihat Ergün'den çarpıcı açıklama.8997
  • Giriş : 26.02.2009 / 19:00:00
  • Güncelleme : 26.02.2009 / 18:57:31

AKP'li Nihat Ergün, Hürriyet yazarı Mehmet Yakup Yılmaz'ı 'internet faresi' olarak niteledi. İşte Ergün'ün o sözleri.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AKP Grup Başkanvekili Nihat Ergün, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın "Ergenekon'un avukatlığını yapması"nın altında Doğu Perinçek ve Aydınlık Dergisi'nin elinde kendisiyle ilgili yeni iddialar olabileceği iddiasında bulundu.

Ergün, Hürriyet gazetesi köşe yazarı Mehmet Yılmaz için de "Google ve internet faresi" ifadesini kullandı.

Ergün, TBMM'de düzenlediği basınla sohbet toplantısında Hürriyet yazarı Mehmet Y. Yılmaz'ı ve CHP lideri Deniz Baykal'ı hedef aldı.

Baykal'ın "Başbakan'ın dünyanın en zengin 10 siyasetçisi arasında yer aldığı" iddiasında bulunduğunu hatırlatan Ergün, bu iddianın kaynağının da "Baykal'ın yandaş medyası" Doğan grubu olduğunu savundu.

Son iddianın kaynağının Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet Yılmaz'ın yazısı olduğunu savunan Ergün, yazının bir bölümünü okuyarak şöyle konuştu:

"Ateş olmayan yerden duman çıkmazmış. Elalemin ağzı torba değilmiş ki büzelim. Sizin için medya çevrelerinde, şöyle böyle diyorlar. Derler... 'Sizin için sahibinin kapısındaki en sadık, en çok sesi çıkan iyi bir eleman' diyorlar. Öyle mi, bilmiyoruz. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz, elalemin ağzı torba değil ki büzelim. İşin acı tarafı, Sayın Baykal'ın da siyasette bu malzemeleri kullanmasıdır. Bakın, bu google farelerinin peşine takılmayın. Bu google, internet fareleri sizi iyi bir yere götürmez. Pis, karanlık bir iftira ve karalama kanalına sürükler ve oraya sürüklüyorlar. Bu pis ve karanlık iftira kanalı, sizi siyasette bunaltır, boğar ve bu kanaldan malum medyanın elinize tutuşturduğu Alman yapımı fenerle de çıkamazsınız. Bu fenerle de yolunuzu aydınlatamazsınız. Onun için bırakın google farelerinin peşine takılmayı, daha düz bir alanda siyaset yapın."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*