AKP'li Nihat Ergün'den çarpıcı açıklama

AKP'li Nihat Ergün'den çarpıcı açıklama.8997
  • Giriş : 27.02.2009 / 13:00:00
  • Güncelleme : 27.02.2009 / 12:52:39

AKP'li Ergün, katıldığı canlı yayında seçim ve adaylar konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK PARTİ KILIÇDAROĞLU'NDAN ÇEKİNİYOR MU?

Başbakan'ın Kılıçdaroğlu ile yarışa girmesi diye birşey söz konusu değil. Sayın Başbakan İstanbul'a özel bir ilgi gösterir. Bu konuda çok hassastır. Kılıçdaroğlu AK Parti açısından çok önemli bir rakip olarak görülmüyor. Kılıçdaroğlu sadece CHP'nin adayı değil. Bir ittifakın adayı. Ankara'da da aynı durum. Sayın Karayalçın, CHP'li değil. Bir partinin genel başkanı. Tabanı olmayan bir siyasi partinin adamını, adamı olmayan bir siyasi parti tutup aday gösterdi.

TURGUT ALTINOK MESELESİ

Ben böyle bir kaset görmedim. Sayın Genel Başkanımızın 'çekil' şeklinde bir baskısı olduğu yönünde de bana bir bilgi gelmedi. Turgut Bey'in açıklamasına inanmak durumundayız.

GÖKÇEK'İN ADAYLIĞI NEDEN GEÇ AÇIKLANDI?

Bir prosedür çalıştı partide. Hazırlığı önceden tamamlanmış olan belediyeler önce açıklandı. Hazırlığı devam eden belediyelerde kamuoyu araştırmaları, teşkilat yoklamaları yapıldı. Ankara'da tartışma biraz fazla uzun sürdü. Bu da meselenin uzamasına neden oldu.
Nihayetinde fazla da sürüncemede kalmadan açıklandı. Ayrıca Ankara'da geçen yerel seçimlerden de daha önce açıklandı bu yıl.

BAKAN ŞAHİN'İN 'BELEDİYELER BİZDE OLURSA DAHA RAHAT ÇALIŞIRLAR' AÇIKLAMASI

Son derece yanlış. Bir kere partimizin yazılı kuralları, ana ilkeleri ve 6 yıllık icraatlarımızla uyuşmayan demeçler. Sayın Bakan da zaten bunun yanlış olduğunu, seçim döneminin heyecanıyla söylendiğini ifade etti. Bizim 6 yıldır böyle bir politikamız olmadı. Bunda da genel başkanımızın yerel yöneticilikten gelmesi etkili oldu. Kim seçilirse seçilsin biz ayrım yapmayız. Hangi belediyenin ne kadar borcu olursa olsun yaz aylarında biz mesela kaynaklarını kesmiyoruz. Buna İzmir de dahil, Diyarbakır da.

DOĞAN'A KESİLEN VERGİ CEZASI

Ortada rutin bir vergi incelemesi var. Fakat Türkiye'de çetelerle mücadele yapılıyor. Yargı, eline gelen belge ve bilgilerle dava açıyor. Birtakım ansanları gözaltına alıyor yargı önüne çıkarıyor. Diyorlar ki 'AK Parti muhalifleri sindirilmek isteniyor'. İktidara muhalif kesimler dünyanın her yerinde var. Ama iktidarı silahla, bombayla devirmeyi planlamak ayrı birşey.

Savcıların iddialarının hepsi doğru da olmayabilir. Öyle olsa yargılamaya gerek kalmazdı. Suçu ispat edilene kadar herkes suçludur. Vergi incelemesi yapılıyor. Bir ihbar var. Ne yapsın vergiciler. Kafasını kuma mı gömsün. Bunu yaptığınız zaman muhalif medya susturulmaya çalışılıyor deniyor. Medya kuruluşu diye vergi denetmenleri es mi geçsin bunu. Böyle birşey olabilir mi?

Bırakalım adil yargılamaya. Dünyanın her yerinde de şikayet ediyor. Diktatörlük kuracaklar, yeni bir Hitler doğuyor diye şikayet ediyorlar bizi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*