AKP'li Şaban Dişli'den Kılıçdaroğlu'na yanıt

AKP'li Şaban Dişli'den Kılıçdaroğlu'na yanıt.9869
  • Giriş : 12.08.2008 / 17:44:00

Kılıçdaroğlu'nun hakkında bir arsanın satışı için rüşvet alacağı olduğunu iddia ettiği Dişli, Kılıçdaroğlu'nu yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli hakkında, bir arsanın satışından 1 milyon dolar alacağının yazıldığı iddia edilen bir belgeyi açıklayan CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu'na cevap verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 11 Ağustos'ta yaptığı basın açklamasındaki iddiaların gerçek dışı olduğunu söyleyen Dişli, Akademi Ofset A.Ş. adına Mehmet Karasu ile kendisi arasında imzalanmış olan 31.08.2006 tarihli başlıksız belgenin, rüşvetin belgesi olmadığını söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun rüşvetin belgesi diye tanımladığı bu belgenin, daha önce ortağı olduğu Akademi Ofset A.Ş.'nin bir bankadan kredi kullanabilmesi için, bankaya teminat olarak bloke ettirdiği birikimlerinin riske uğramaması için imzalanmıl bir protokol olduğunu belireten AK Parti'li Dişli, bu belgenin iş takipçiliği ve rüşvetle alakası olmadığını belirtti.

Açıklamasında, "Bu protokolün çarpıtılarak rüşvetin belgesi olarak kamuoyuna sunulması şahsıma ve partime dönük açık bir iftiradır." diyen Şaban Dişli, Silivri Alibey Mahallesi 79 Ada, 6, 7 ve 8 parsellerin imar durumu ile ilgili yapılmış olan hususların hiç kendisi ile alakalı olmadığını ifade etti.

Tüm bu işlemlerin anayasa ve yasal mevzuat çerçevesinde yekili kişilerce yapıldığının altını çizen Dişli, konu ile basında çıkan haberlerden sonra bilgi sahibi olduğunu sözlerine ekledi.

Son günlerde YAŞ kararları çerçevesinde TSK'ya yönelttiği suçlamalarla gündeme gelen hakkında gece yarısı bildirisi yayınlanan CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, , AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli'nin, bir arsanın satışından 1 milyon ABD Doları bedel alacağının yazıldığı bir belgeyi basına dağıtmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*