AKP'li vekil ağlayarak isyan etti

AKP'li vekil ağlayarak isyan etti .11400
  • Giriş : 31.05.2009 / 22:56:00

AK Parti Diyarbakır milletvekili Abdurrahman Kurt parti kongresinde gözyaşlarına hakim olamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Miryıldız tesislerinde yapılan AK Parti 1. Olağan Genel Kongresine AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Abdurrahman Kurt ve Kutbettin Arzu, AK Parti İl Başkanı Ahmet Öcal, ilçe başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından başlayan kongrede divan kurulu oluşturulduktan sonra konuşmak için kürsüye gelen AK Parti Diyarbakır Milletvekili Abdurrahman Kurt gözyaşlarına hakim olamadı. Abdurrahman Kurt, "Türkiye Cumhuriyeti çok kritik bir dönemi AK Parti zamanında yaşamıştır. Bu süreç nedir? Devlet ve milletin barışma sürecidir. Artık egemen devlet yerine hizmet eden devletin uygulanması sürecidir. Artık gerçek demokrasinn halk iktidarının başa gelme sürecidir.

Kardeş kavgası artık son bulsun

Bu süreçte 80 yıldır sürdürülen kardeş kavgasının bitirilmesi sürecidir. Bunu Başbakınımız sırtladı. Bugün bunu sayın Cumhurbaşkanımız sırtlıyor. Umudunuz kırılmasın. Barış gelene kadar savaş bitene kadar hep bareber yürüyeceğiz. Kandan beslenenlere dur diyecek miyiz? Biz artık kardeş kavgası üzerinden siyaset yapanlara dur diyecek miyiz. Ses, el, yürek ve omuz verin arkadaşlar. Bugün bu bayrak düşmemeli artık. Zor bir süreç, analar sizi bekliyor.

Ayağa kalkın ses verin

Yüreğinde yangın olan analar şehit anaları barış anaları sizi bekliyor. Bugün sokağa çıkma günüdür. Dur demek için silahlara dur demek için kana dur demek için ayağa kalkın ses verin. Bunu durdurun artık" dedi.

Kavgadan beslenenlere seslenen Kurt, "Siz ne Kürtsünüz ne de Türk. Siz insan bile değilsiniz. Karşınızda halk var. Yeter artık. Edibese diyiyoruz. Nereye kadar analarımız ağlayacak. Bu dava sizin omuzlarınızda. Hepimiz bilmeliyiz ki buna dur demek istemeyenler var. 2005 yılında sayın başbakanımız geldi yüreğini koydu. Onurunu koydu, insanlığını koydu. Barış istiyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*