AKP'li vekilden 1 Mayıs tatil olsun önerisi

AKP'li vekilden 1 Mayıs tatil olsun önerisi.16204
  • Giriş : 16.04.2008 / 15:22:00

AK Parti Çorum Milletvekili Agah Kafkas, 1 Mayısın, ''Birlik ve Dayanışma Günü'' ilan edilerek, tatil olması için TBMM Başkanlığına kanun teklifi verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kafkas, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 1 Mayısın ''Birlik ve Dayanışma Günü'' olmasına ilişkin 22. Dönemde bir kanun teklifi verdiğini ve bu dönemde aynı teklifi yenilediğini söyledi.

Kanun teklifinde, 1 Mayısın ''Birlik ve Dayanışma Günü'' tatili olarak ilan edilmesini istediğini belirten Kafkas, bunun bir an önce hayata geçmesi için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

1 Mayısın dünya işçi hareketi için önemli bir gün olduğuna işaret eden Kafkas, ''Gerek başlangıç eylemi, gerekse dünyada ve ülkemizde bazı yıllar yaşanan çatışmalarla kanlı bir şekilde sona eren 1 Mayıs kutlamaları nedeniyle, birlik ve dayanışma günü, hafızalarımızda hep kavga, kan ve hüzün günü olarak yer etmiştir'' diye konuştu.

Dünyanın hiçbir yerinde hakların, insanlara altın tepside sunulmadığını vurgulayan Kafkas, hakların, ısrar, talep yinelemesi ve ortak mücadelelerle elde edildiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious