AKP'li vekilden mahkeme üyelerine sert eleştiri

AKP'li vekilden mahkeme üyelerine sert eleştiri.11329
  • Giriş : 08.06.2008 / 06:43:00
  • Güncelleme : 07.06.2008 / 23:35:26

Mahkeme'nin kararı iptal etmesini eleştiren AKP Batman Milletvekil Ekmen üyeleri sert bir dille eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yılmaz Ekinci / Batman

Anayasa Mahkemesi'nin, üniversitelerde başörtü yasağının kaldırılmasına ilişkin Meclis genel kurulundan çıkarılan yasayı iptal etmesine sert tepki gösteren AK Parti Batman Milletvekili Av. M. Emin Ekmen, "Anayasa Mahkemesi üyeleri ile aynı mesleği paylaşmaktan utanıyorum" dedi.

Mahkemenin, Cumhuriyet Halk Partisi'nin itirazı yönünde karar vermesi eleştiren AKP'li Ekmen “Bu karar, Türkiye’de parlamenter sistemin bittiğinin ilanıdır diyerek kararı veren Anayasa Mahkemesi üyeleri ile aynı mesleği paylaşmaktan utanıyorum” diye konuştu..

Mahkemenin verdiği kararla demokrasi ve hukuk sisteminin bittiğini, millet ve Meclis ne derse desin bu ülkede artık hakimlerin vereceği kararların geçerli olacağını ifade eden Ekmen seçimlerin ve siyasi çalışmaların hiç anlamının kalmadığını belirterek şunları söyledi, “Bir hukukçu olarak bu kararı veren kişilerle aynı mesleği paylaşmaktan utanıyorum. Bu bir çıkmaz sokaktır. Ümit ediyorum ki Türkiye demokrasiye ve hukuka olan inancın bittiği bu noktada bir çıkış yolu bulacaktır” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious