AKP'li vekile sahte imza kullanmaktan dava

AKP'li vekile sahte imza kullanmaktan dava.8371
  • Giriş : 05.04.2008 / 15:59:00
  • Güncelleme : 05.04.2008 / 16:13:58

BURSA’nın Mustafakemalpaşa İlçesi'nde AKP tarafından 2005 yılında yapılan delege seçiminde de sahte oy kullandıkları öne sürülen 11 kişi hakkında dava açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BURSA’nın Mustafakemalpaşa İlçesi'nde AKP tarafından 2005 yılında yapılan delege seçiminde de sahte oy kullandıkları öne sürülen, aralarında AKP Bursa Milletvekili Ali Koyuncu’nun da bulunduğu 11 kişi hakkında dava açıldı. Sanıklar arasındaki Milletvekili Koyuncu’nun dava dosyası, dokunulmazlığının kaldırılması için TBMM’ne gönderildi.

AKP Mustafakemalpaşa İlçe Teşkilatı'nda, delegelerin belirlenmesi için 30 Kasım 2005 günü yapılan seçimler, sahte imza kullanıldığı iddiasıyla mahkemelik olmuştu. Şikayetçi AKP'li delgeler Recep Yorgunoğlu, Ayfer Arda, Oruç Bayram, Nezettin Şahinbaş, Necati Tunca, Rıdvan Aydoğan, İsmail Sülün, Nevzat Şahin, Ali Er, Sami Can, Necmettin Akan, İbrahim Güler, Seyfi Budak ve İsmail Uğurlu tarafından, delege seçimlerinde haberi olmayan üyeler yerine sahte imza ile oy kullanıldığını iddia etmişti.

Savcılık, şikayet dilekçesinde isimleri yer alan delegeler Ali Koyuncu, Bülent Trakyalı, Ahmet Büyük Çivici, Adnan Gültaş, Kerim Akça, Melahat Kamile İlhan, Enver Güleç, Sakıp Loyan, İsmail Yetişkul, Mahmut Ertuğrul ile Nadir Kortel’in, seçimlerde sahte imza kullanıp kullanmadıklarını belirlemek için çalışma yaptı. seçim günü imzaların kimler tarafından atıldığı kriminal laboratuvarda incelenirken, Mustafakemalpaşa Asliye Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz 11 sanık hakkında ‘resmi evrakta sahtecilik’ suçundan geçen 18 Mart'ta 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious