AKP'li vekiller seçim bölgelerine gidiyor

  • Giriş : 16.12.2007 / 16:55:00
  • Güncelleme : 16.12.2007 / 17:02:06

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, milletvekillerine 'tatil günlerinizi de seçim bölgelerinizde geçirin' talimatıyla hafta sonundan itibaren AKP'li milletvekilleri seçim bölgelerine gitmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TBMM'de yaklaşık 2 aydır süren bütçe maratonunun sona ermesi ve Kurban Bayramı nedeniyle yoğun mesai harcayan milletvekilleri hafta sonundan itibaren seçim bölgelerine gitmeye başladı. Meclis bu hafta Kurban Bayramı'nın hafta içine rastlaması nedeniyle çalışmayacak.
TBMM Genel Kurulu, 25 Aralık Salı günü yeniden mesai yapacak. Yılbaşından sonra yoğun bir gündemle çalışacak olan TBMM Genel Kurulu, yılbaşı öncesi görüşmeleri yarım kalan, 'Tanık Koruma Kanunu' bitirmeyi planlıyor. Genel Kurul'da ayrıca geçen dönemden kalan ve hükümet tarafından yenilen ve Dışişleri Komisyonu'nda görüşülerek kabul edilen 'uluslararası sözleşmelerin' de yılbaşı öncesi Genel Kurul'dan geçmesi bekleniyor.

-YENİ YILA YENİ YASALAR-

Meclis, 1 Ocak 2008'den itibaren komisyonlar ve Genel Kurul yoğun bir tempoyla çalışacak. AKP Grup yönetimi ise Yeni Yıl Meclis takvimini hükümetten gelecek talimata göre hazırlayacak. Hükümet tarafından hazırlıkları devam eden, kamuoyunca tartışılan ancak henüz son şekli verilmeyen, Sivil Anayasa, Terörle Mücadele kapsamında hazırlıkları devam eden 'Eve Dönüş' te TCK'nın 221. maddesinde yapılacak düzenlemeler, Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısı, Türk Ticaret Kanunu ve Yargıtay Kanunu gibi tasarıların da Meclis'teki çalışma takvimleri belirlenmedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious