AKPM Başkanı Türkiye'ye geldi

AKPM Başkanı Türkiye'ye geldi.13914
  • Giriş : 13.01.2008 / 18:30:00

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Rene Van der Linden, resmi ziyaret için Ankara'ya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Van der Linden, Esenboğa Havalimanı'nda, AK Parti Antalya Milletvekili ve AKPM Türk Delegasyonu Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından karşılandı.

Gelişinin ardından gazetecilere kısa bir açıklamada bulunan Van der Linden, AKPM Başkanlığı'ndan ayrılmadan önce, Türkiye'nin Avrupa Konseyi üyeliğine ve yapmış olduğu reformlara takdir ve desteğini dile getirmek için Ankara'ya geldiğini söyledi.

Van der Linden, DTP hakkındaki kapatma davasına ilişkin görüşünün sorulması üzerine, "Önce neler olduğunu duymak istiyorum. Daha sonra, gezimin sonunda bu konuda soru sormak için tekrar bana gelebilirsiniz" diye konuştu.

AKPM Başkanı Van der Linden, bu akşam TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan tarafından onuruna, basına kapalı olarak verilecek akşam yemeğine katılacak.

Van der Linden, yarın da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Mercan ve AB Uyum Komisyonu Başkanı Yaşar Yakış ile bir araya gelecek ve ayrıca TOBB'u ziyaret edecek.

Görüşmeler sırasında TBMM'deki siyasi ve yasal reformlar ile Türkiye'nin AB süreci ve Kıbrıs'taki gelişmelerin öncelikle gündeme geleceği belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious