AKPM Başkanından Gül'e övgü

AKPM Başkanından Gül'e övgü .8040
  • Giriş : 03.10.2007 / 15:09:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 03:22:52

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı Rene Van Der Linden, Strasbourg’da bir araya geldiği Cumhurbaşkanı Gül’ün, Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne yakınlaştırmada önemli bir rol oynadığını vurguladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Avrupa Birliği yolunda Ankara'ya en fazla destek veren ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü Strasbourg'a davet eden Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı Rene Van Der Linden, NTV'nin sorularını yanıtladı.

Van Der Linden, Cumhurbaşkanı Gül'ün geçmiş yıllarda AKPM'de görev aldığını, birçok kez bir araya geldiklerini belirterek, bu nedenle bugünkü görüşmesinin duygusal geçtiğini söyledi.

Gül'ün Cumhurbaşkanı seçilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Linden, “Cumhurbaşkanı Gül'ün bütün Türkler'in Cumhurbaşkanı olarak hizmet edeceğine güvenim tam” dedi. AKPM Başkanı, Gül'ün kültürlerarası diyalogda çok önemli bir rol oynayabileceğini, Batı ve İslam dünyası arasında bir köprü görevi üstlenebileceğini belirtti.

Rene Van Der Linden, Türkiye'de özgür ve adil bir seçim yapıldığını kaydederek, AK Parti'nin AB üyeliği için başlattığı reformları sürdürmesinin önemine dikkat çekti. Van Der Linden, Türkiye'de din ve ifade özgürlüğünün genişletilmesi gerektiğini de kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious