AKP'nin anketlerinde iki parti meclise giriyor

  • Giriş : 31.05.2006 / 00:00:00

Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, partileri tarafından üç ayrı gruba yaptırdıkları anket sonuçlarında iki partinin meclise girdiğini ve AK Parti'nin oylarının ise yüzde 35- 40'a çıktığını kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Partisinin Sivas il kongresine katılacak olan Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ı Kayseri Havalimanı'nda beklerken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Şener, anket sonuçları ve ekonomideki gelişmeleri değerlendirdi. Bir gazetecinin yapılan anketlerde AK Parti'nin oy oranlarının yüzde 10'a düştüğü yönündeki haberleri hatırlatması üzerine Şener, parti olarak kendilerinin anket yaptırdığını belirterek, "Partimiz üç farklı gruba anketler yaptırıyor. Yapılan anketlerde AK Parti'nin oy yüzde 35- 40 olarak çıkıyor. Meclise de iki parti girebiliyor" dedi.

Şener bir gazetecinin de, Türkiye'de yaşanan olayların ekonomiyi olumsuz yönde etkileyip etkilemediği yönündeki sorusuna ise, "Türkiye'de serbest kur sistemi mevcuttur. Böyle bir kur rejiminin bulunduğu ortamda, diğer makro ekonomik sistemler doğru oluşturulmuş ise ekonomide olumsuz bir durum yoktur. Bu bağlamda hükümetimiz, ekonomik istikrarı en iyi şekilde sağladı. Bütçe disiplinine önem verildi. Politik istikrar ortamı oluşturuldu. Geldiğimiz nokta itibarıyla piyasaya da düzeltmeler yaşanmaktadır. Şu anda endişe ve tereddüde mahal verecek bir durum söz konusu değildir. Bu tür ekonomik gelişmeler daha çok uluslararası yaşanan hareketliliklerden etkilenir. Tabi bunun yanı sıra iç faktörlerden de söz edilebilir. Ancak sadece buna bağlamak doğru değil. Genel bir bakış ortamı oluşturulması gerekir" şeklinde cevap verdi.

Basın mensuplarının Cumhurbaşkanlığı için aday olup olmayacağı yönündeki sorusuna da 'Öyle bir düşüncem yok' diyen Şener, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'la birlikte hava yoluyla Sivas'a gitti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious