AKP’nin gözü ünlülerde

  • Giriş : 10.05.2007 / 00:00:00

Şükür, Şentürk, Avşar gibi ünlüler AKP’nin favorileri

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hakan Şükür, Ümit Davala, Hamza Yerlikaya gibi sporcuların yanında Metin Şentürk, Hülya Avşar gibi sanatçılar AKP’nin favorileri...

AKP, Galatasaraylı milli futbolcu Hakan Şükür’e milletvekilliği için adaylık teklifi götürdü. Milli futbolcu Şükür, AKP’nin adaylık teklifine prensipte ’tamam’ cevabını verdi. AKP’nin milli futbolcuyu İstanbul veya memleketi Adapazarı’ndan aday göstermesi bekleniyor. Futbolcu Ümit Davala’nın da AKP’den adaylığını koyacağı öğrenildi. Spor camiasından Milli güreşçi Hamza Yerlikaya, GSGM Tesisler Daire Başkanı Serdar Atalay, GSGM Personel Daire Başkanı Mehmet Kocatepe, GSGM Tunceli İl Müdürü Haydar Doğan ile GSGM Sağlık Daire Başkanı Sultan Seyhan’ın AKP’den aday olacak isimler arasında.

Şentürk’ün de gözü Meclis’te

BAŞBAKAN Erdoğan’ın sanatçı Metin Şentürk, Hülya Avşar ve Türkan Şoray’a da milletvekili adaylığı için teklifte bulunduğu öğrenildi. Avşar ile Şoray siyasete atılmaya sıcak bakmazken, Şentürk’ün AKP’den milletvekili adayı olacağı öğrenildi.

7 bölgeden 7 engelli

7 BÖLGEDEN 7 engellli milletvekili çıkarma konusunda prensip kararı alan AKP, engelli seçmenleri de evlerinden alıp sandıklara taşıyacak.

Bolu’dan kadın aday

BOLU Belediyesi’nin tek kadın meclis üyesi olan 31 yaşındaki Elif Nur Şener Yerlikaya, istifa ederek AKP’den milletvekilliği için aday adayı oldu. Bolu Belediye Başkanı AKP’li Alaaddin Yılmaz ve kadın kolları üyeleri, toplantıya katılarak Elif Nur Şener Yerlikaya’ya destek verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious