AKP'nin Kızılcahamam kampı yarın

AKP'nin Kızılcahamam kampı yarın.7182
  • Giriş : 29.05.2008 / 19:50:00
  • Güncelleme : 29.05.2008 / 19:01:02

AK Parti'nin 12. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, yarın Kızılcahamam'daki Asya Termal Tesisleri'nde başlayacak. 3 gün sürecek kampta, kapatma davası öncesi ve sonrasında partinin izleyeceği yol belirlenecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yarın başlayacak ve 1 Haziran Pazar günü sonra erecek kamp için milletvekilleri yarından itibaren Kızılcahamam'a gitmeye başlayacak. Değerlendirme kampının resmi açılışı ise Cumartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı konuşmayla olacak. Değerlendirme toplantısına, milletvekilleri, parti kurucuları ve Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeleri katılacak. Başbakan Erdoğan, milletvekilleriyle 50'yer kişilik gruplar halinde görüşecek.

AK Parti'ye açılan kapatma davasından sonra ilk kez yapılacak olan değerlendirme toplantısında ağırlıklı olarak kapatma davasına ilişkin gelişmelerin ele alınması bekleniyor. Başbakan Erdoğan'ın, AK Parti'nin kapatma davası öncesinde ve sonrasında izleyeceği yol konusunda milletvekillerinin görüşüne başvuracak. Milletvekillerinin düşüncelerini dinleyecek olan Başbakan Erdoğan'ın, kapatma davasıyla ilgili belirlediği yol haritasına son şeklini vermesi bekleniyor.

Değerlendirme toplantısında ayrıca, Meclis'in Haziran ayın içerisindeki gündemi ve çıkarılacak yasalar, Ergenekon operasyonu ve yankıları ile Yargıtay Başkanlar Kurulu'nun bildirisinden sonra yaşanan tartışmaların da gündeme geleceği ifade ediliyor.

AK Parti'nin 12. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, 1 Haziran Pazar günü sona erecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious