AKP'nin Milli İrade mitingine 1 milyon kişi bekleniyor

AKP'nin Milli İrade mitingine 1 milyon kişi bekleniyor.16612
  • Giriş : 14.07.2007 / 19:12:00
  • Güncelleme : 14.07.2007 / 19:36:56

AKP'nin İstanbul mitingine Başbakan Erdoğan, bakanlar ve tüm milletvekili adayları katılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AKP, düzenlediği seçim mitinglerinin en büyüğünü İstanbul'da yapmaya hazırlanıyor. 15 Temmuz Pazar günü saat 16.30'da "Haydi İstanbul Göster Kendini/Milli İrade Mitingi" başlığı ile Zeytinburnu-Kazlıçeşme'de gerçekleştirilecek mitinge, Başbakan Erdoğan, bakanlar ve tüm milletvekili adayları katılacak.

AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, yaptığı yazılı açıklamada, pazar günkü mitingin daha önce 3 Kasım ve 27 Mart seçimleri öncesinde düzenlenen AKP mitingleri gibi görkemli olacağını söyledi. Mitinge 1 milyona yakın vatandaşın katılmasını beklediklerini ifade eden Babuşçu, "Mitinge katılmak isteyenler için bütün önlemleri aldık ve halkımızın ulaşım konusunda hiçbir sıkıntı yaşamaması için alternatif çözümler ürettik" dedi.

Demiryolu ile miting alanına gelecek olanlar için banliyo trenleri ile TCDD'den kiralanan ve "AK Tren" adı verilen bir trenin kullanılacağını dile getiren Babuşçu, "AK Tren"in Halkalı-Sirkeci arasındaki ring seferleri ile katılımcıları mitinge taşıyacağını kaydetti. "AK Tren" Halkalı'dan 15.30 civarında hareket edecek ve her istasyonda ikişer dakika durarak, Kazlıçeşme İstasyonu'na varacak. TCDD banliyo trenleri ise her gün olduğu gibi Sirkeci-Halkalı ve Halkalı-Sirkeci istikametlerinde normal seferlerine devam edecek.

Anadolu Yakası'ndan mitinge gelmek isteyenler için ise otobüs ring seferleri düzenlenecek. AKP il teşkilatı, deniz yolunu kullanmak isteyenler için 17 adet yolcu teknesi, 2 adet vapur ve 2 adet deniz otobüsü ile hizmet verecek. Öte yandan, Avrupa Yakası'nda Bakırköy Metro, Bakırköy İDO İskele, Zeytinburnu Metro, Zeyport, Topkapı Eresin, Yenikapı İDO ile Eminönü İskele'den de otobüs ring seferleri düzenlenecek.

BAZI YOLLAR KAPATILACAK

Şişli Çağlayan Meydanı'nda, yarın ve Pazar günü düzenlenecek mitingler dolayısıyla bazı yollar trafiğe kapatılacak.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın saat 12.00'den itibaren ihtiyaç duyulduğunda Darülaceze, Piyalepaşa, Çağlayan Vatan, Kağıthane, Dr. Cemil Bengü, İzzet Paşa, Abide-i Hürriyet, 28 Nisan, Halide Edip Adıvar ve Fevzi Çakmak caddeleri ile Feriköy Kasap, Akar, Eğitim, Ayazma, Gürun, Fırın Arkası, Birinci Fırın Aralığı, Çınar, Çağlayan top sahası yanı, Egemen, Yurt, Kanarya, Zafer, Yavuz, Avcılar ve Yeniyol sokaklar trafiğe kapatılacak.

Aynı gün yine ihtiyaç duyulduğunda trafiğe kapatılacak noktalar ise şöyle:

Kasımpaşa'dan Piyalepaşa Bulvarına, Çağlayan Piyalepaşa Bulvarına, Okmeydanı Piyalepaşa Bulvarından Çağlayan istikametine, D-100�den Çağlayan, D-100'den Kasımpaşa'ya katılımlar, Vatan Caddesinden Çağlayan, Kağıthane Caddesinden Çağlayan ve Okmeydanı Kavşağından Darülaceze Caddesine çıkışlar, Mecidiyeköy'den Çağlayan gidiş Kuştepe ve Şişli istikametinden Çağlayan gidiş Hürriyettepe ışıklar ile TEM'den Darülaceze Caddesine, Piyalepaşa Darülaceze, Perpa Darülaceze, Gürsel Mahallesi, Halide Edip Caddesi Şişli ve Şişli'den Çağlayan'a gelişler.

Sürücülerin kullanabilecekleri alternatif yollar ise şunlar:

Kasımpaşa'dan Çağlayan yönüne gidecek sürücüler Okmeydanı ve Kağıthane, Okmeydanı'ndan Piyalepaşa yönüne gidecekler Haliç Hasköy, Kağıthane'den Çağlayan yönüne gidecekler Okmeydanı-Sütlüce-Çeliktepe-Gültepe, Vatan Caddesinden Çağlayan istikametine gidecekler Kağıthane-Gülbağ-Mecidiyeköy, D-100'den Çağlayan ve Piyalepaşa yönüne gidecekler Okmeydanı ve Mecidiyeköy-Balmumcu, Mecidiyeköy'den Çağlayan yönüne gidecekler E-5 ve Şişli yönünü, Şişliden Çağlayan yönüne gidecek sürücüler E-5'ten Mecidiyeköy-Kuştepe-Dereyolu istikametini, 0kmeydanı'ndan Mecidiyeköy'e gidecekler E-5 istikametini, TEM ve Okmeydanı'ndan Şişli istikametine gidecekler Haliç veya Mecidiyeköy istikametini kullanabilecek.

Açıklamaya göre, aynı yerler Pazar günü Çağlayan Meydanı'nda gerçekleştirilecek bir başka miting nedeniyle saat 15.00'ten itibaren trafiğe kapatılacak.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious