AKP'nin miting sayısı 67'ye çıkarıldı

AKP'nin miting sayısı 67'ye çıkarıldı.11063
  • Giriş : 27.02.2009 / 11:13:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı miting sayısı 67'ye çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Miting sayısının artışında, 18 ilde yapılan mitinglere mevsim şartlarına rağmen katılımın yüksek olması etkili oldu. Halkın yoğun ilgisini gören AK Parti yöneticileri, miting programına, dahil olmayan bazı illeri de ekledi.
Seçim kampanyasına ilk başlayan parti durumunda bulunan AK Parti, 60 ilde miting yapmayı planlıyordu. Şu ana kadar 18 ilde miting yapan Erdoğan, 29 Mart tarihine kadar 49 ilde daha miting yapmayı planlıyor. Bu rakam, CHP ve MHP'nin yapacağı mitinglerin toplamından daha fazla.

Başbakan Erdoğan, 22 Temmuz seçimlerinde de 60 civarında miting yapmıştı.

Buna ek olarak dönemin Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'de 20'ye yakın miting gerçekleştirmişti. Bu seçimde de Erdoğan'ın dışında bakanlar, genel başkan yardımcıları ve TBMM eski Başkanı Bülent Arınç programlara katılacak. AK Parti, 81 ilin tamamında etkinlik gerçekleştirecek.

Parti yetkilileri, Başbakan Erdoğan'ın katıldığı mitinglerin 22 Temmuz 2007 seçimleri öncesinde gerçekleştirilen mitinglere kıyasla daha coşkulu ve daha kalabalık göründüğüne işaret ediyor.
Yetkililer, Samsun'da miting bittikten sonra bile on binlerce kişinin meydandan dağılmadığını, Nevşehir'de kar fırtınası altında çok büyük bir kalabalığın yaklaşık 2 saat Erdoğan'ı beklediğini, Yozgat'ta kar ve sis yüzünden mitinge iki saat geç kalınmasına rağmen coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandığına işaret ediyor.

İlk mitingini 8 Şubat tarihinde Kocaeli'nde yapan Başbakan Erdoğan, son mitingini ise 28 Mart tarihinde Ağrı'da gerçekleştirecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*